• DOLAR
  $1.195,1800
 • EURO
  $0,2847
 • ALTIN
  $37.473,0000
 • BIST
  1,2081
“BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEYİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

“BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEYİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

  “BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEYİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”   Türkiye Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şube Başkanlığımız ile Süleymanpaşa İlçe Kaymakamlığımız ortaklaşa “Bağımlılıklarla Mücadeleyi Birlikte Başaracağız” konulu toplantı düzenledi. Toplantının hedef kitlesi olarak yerel aktörlerin  biraraya getirilerek, bağımlılıklarla mücadelede farkındalık bilincini artırarak, ortak aklı kullanmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda, İlçe Kaymakamlığına bağlı yetkililer, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, ilçe muhtarları, ilçe […]

reklam"

 

“BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEYİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Tekirdağ Şube Başkanlığımız ile Süleymanpaşa İlçe Kaymakamlığımız ortaklaşa “Bağımlılıklarla Mücadeleyi Birlikte Başaracağız” konulu toplantı düzenledi.

Toplantının hedef kitlesi olarak yerel aktörlerin  biraraya getirilerek, bağımlılıklarla mücadelede farkındalık bilincini artırarak, ortak aklı kullanmayı hedeflemiştir.

Bu doğrultuda, İlçe Kaymakamlığına bağlı yetkililer, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, ilçe muhtarları, ilçe okul müdürleri, rehber öğretmenler ve  okul aile birliği mensupları davet edilmiştir.

Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fuat Asım Arvas yapmış olup, bağımlılıklarla mücadelenin önemine vurgu yaparak, TBM, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programının okullarımızda devam ettiği, şu ana kadar 11 Formatör, 209 uygulayıcı rehber öğretmen, 1.986 Öğretmen, 56.983 Öğrenci ve 12.566 Yetişkin (memur,okul-aile,şoför,kantinci,vb) olmak üzere Tekirdağ genelinde toplam 71.755 kişiye Bağımlılık eğitimi verildiğini, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konudaki çalışmalara her zaman destek olduklarını ve  destek olmaya devam edeceklerini ifade etmiştir.

 

Daha sonra söz alan Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt söz alarak, Bağımlılıklarla ilgili tehlikenin boyutlarından bahsederek, bu konuda yapılacak her çalışmanın anlamlı olduğunu ifade ederek, ailelere çok iş düştüğünü, bu nedenle Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanlığı ile birlikte “Bağımlılıkla Mücadeleyi Birlikte Başaracağız” konulu bir toplantı düzenleyerek, çözüme en fazla katkı sağlayacak tarafları bugün burada toplanmalarını sağladığını ifade ederek, Süleymanpaşa Kaymakamlığı olarak bağımlılıkla mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade etmiştir.

 

Açılış konuşmalarından sonra Tekirdağ Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar ile TBM Tekirdağ Koordinatör Formatörü Bingül Uzel tarafından, bağımlılıkla mücadeleye katkı sağlayacak kapsamlı sunumlar yapmıştır. Özellikle;  Aile, Okul, Çocuk dengesinin sağlıklı bir iletişimle mümkün olacağı, bu nedenle ailelerin dikkat etmeleri gereken hususlar, bağımlılığın izlenmesi, bağımlılığa neden olan faktörlerin neler olduğu, önleme ve kollama faaliyetinin nasıl olması gerektiği hususlarında kapsamlı açıklamalar yapılmıştır.

Toplantının kapanışında söz alan Yeşilay Şube Başkanı Şener Çelikayar, bu toplantı dolayısıyla Süleymanpaşa Kaymakamlığına, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, İl ve ilçe Kurum Müdürlerine, Muhtarlarımıza, Okul Müdürlerimize, Rehber Öğretmenlerimize, Okul Aile Birliği başkan ve yöneticilerine, katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, TBM, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı kapsamında; Türkiyede ilk defa Tekirdağ da ortak aklı kullanmak üzere düzenlenen “ Bağımlılıklarla Mücadeleyi Birlikte Başaracağız” konulu toplantımızı bundan sonra diğer ilçelerimizde de aynı formatla yapmayı düşündüklerini ifade ederek, sözlerine son vermiştir.

Tekirdağda ortak aklı kullanarak hepbirlikte;

“Bağımlılıklarla Mücadeleyi Birlikte Başaracağız”

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"