• DOLAR
  $1.185,1700
 • EURO
  $0,2823
 • ALTIN
  $37.160,0000
 • BIST
  1,2081
Bir yerden başlamak…

Bir yerden başlamak…

Bir yerden başlamak… İlk köşe yazısı, tıpkı ilk aşk gibi. Yıllar geçse de binlerce köşe yazısı yazacak olsam da bu yazının yeri bende ayrı olacak. İyi bir ilk izlenim bırakmak için, ikinci bir şansımız olmadığı için kelimelerimi özenle seçiyorum, hatta bol bol yazıp siliyorum. Kadınlar günü geldi geçti. Tıpkı sevgililer günü gibi kadınlar gününde de […]

reklam"

Bir yerden başlamak…

İlk köşe yazısı, tıpkı ilk aşk gibi. Yıllar geçse de binlerce köşe yazısı yazacak olsam da bu yazının yeri bende ayrı olacak.

İyi bir ilk izlenim bırakmak için, ikinci bir şansımız olmadığı için kelimelerimi özenle seçiyorum, hatta bol bol yazıp siliyorum.

Kadınlar günü geldi geçti. Tıpkı sevgililer günü gibi kadınlar gününde de hediyeler, çiçekler, balonlar havada uçuşacak. Yüzler gülecek ne hoş. (1)Ertesi gün erkek sevgilisinin kıyafetini beğenmeyecek, bir daha giyme bunu diyecek. (2)Diğeri atm den karısının maaş kartındaki parayı çekip arkadaşlarıyla at yarışı oynamaya gidecek. (3)Bir başkası karısıyla birlikte işten dönecek, kadın mutfağa, ordan çocuğun ödevine, ordan çamaşıra, bulaşığa geçecek, adam salona tv karşısına… İkimiz de çalışıyoruz diyemeyecek kadın. Çünkü o da bu durumu benimsemiş. Ters giden bir şey olduğunu düşünmüyor.

Peki suçlu kim? Erkekler mi?

Yanıldınız… Anneler suçlu, babalar suçlu. Mutfak yemek seti oyuncağı olan bir erkek çocuğu gördünüz mü, ya da tamir seti olan kız çocuğunuz? Kalıplardan kaç tane anne baba çıkabiliyor? (1)Çocuklarımıza sorumluluk vermeyerek özgüveni düşük çocuklar yetiştirirsek büyüdüğünde eşini kıskanır(2)Çocuklarımızı Kitap okumaya, boş zamanlarını sanatla sporla müzik veya kültürle geçirmeye yönlendirmezsek, büyüdüğünde sporu at yarışından ibaret sanır. (3)kızım sen masaya yardım et oğlum sen otur dersek büyüdüğünde mutfağa sadece yemek yemek için gider.

Yani demem o ki; bir taraftan biz kadınlar erkeklerdeki bu davranışlara sitem ederken, diğer taraftan yanlış yetiştirmeye devam ettiğimiz evlatlarımız geleceğin anlaşamayan çiftleri olacak.

Kadınlar gününde kadınlara çiçek almayın, ona ev işinde yardım edin. Hediye vermeyin, ekonomik özgürlük verin. Yemeğe götürmeyin, yemek yapmaya yardım edin. Bir gün değil her gün mutlu edin. Görün bakın kadın nasıl çiçek açıyor. Nasıl hayatınızı cennete çeviriyor.

 

SMMM Nigar Alemdar Yetkin

 

KONUK KÖŞE YAZARI  /  ŞEHİRTRAKYA GAZETESİ

sehirtrakyagazetesi@gmail.com

 

 

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"