• DOLAR
  $1.185,1700
 • EURO
  $0,2823
 • ALTIN
  $37.160,0000
 • BIST
  1,2081
Aşk Tek Kişilik mi ?

Aşk Tek Kişilik mi ?

Hayat işte… Bugün yolda yürürken arkamdan beni takip ederek yürüyen 15-16 yaş grubu iki kıza kulak misafiri oldum yani bugün onlardan esinlendim… Biri diğerine anlatıyor; ‘’ bugün telefonu yüzüne kapattım ama o hiç kapatmadı daha…’’ ve ekliyor, ‘’ Sence O’da beni seviyor mu ?’’ O soruyu duyunca arkamı dönüp cevap vermek istedim! Başlıkta ki soruya […]

reklam"

Hayat işte… Bugün yolda yürürken arkamdan beni takip ederek yürüyen 15-16 yaş grubu iki kıza kulak misafiri oldum yani bugün onlardan esinlendim… Biri diğerine anlatıyor; ‘’ bugün telefonu yüzüne kapattım ama o hiç kapatmadı daha…’’ ve ekliyor, ‘’ Sence O’da beni seviyor mu ?’’ O soruyu duyunca arkamı dönüp cevap vermek istedim! Başlıkta ki soruya cevap veriyorum… ‘’ Aşk tek kişiliktir bence…’’

Neden mi? Buyurun birlikte anlayalım nedenini. Şu ara Herkes ‘’O da beni seviyor mu’’ diyor. Yoksa siz demi? Olabilir. O da sizi seviyor olabilir ama ne kadar seviyor, bunu düşündünüz mü hiç? Gün olur biri çıkar karşınıza. Okulda, işte, cafe’de,, markette, herhangi bir yerde. Önce tanışır sonra da tanımaya çalışırsınız. Günler geçtikçe, zaman ilerledikçe hayatınızın büyük bir yerini işgal etmeye başlar o kişi. Sonra zamanla ilerler muhabbet; yanınızdayken mutlusunuzdur, yan yana değilken de aklınızdadır ve kendinizi iyi hissedersiniz. Sürekli sesini duymak ister bunun için bahaneler yaratmaya çalışırsınız, yapabildiğiniz kadarıyla idare edersiniz.

Zaman ilerledikçe…

Çoğalmaya başlar her şey. Hep, beraber vakit geçirirsiniz. Sürekli konuşursunuz, sesini duymak iyi gelir tıpkı ilk zamanlarda olduğu gibi. SMS paketiniz yetmez olur, WhatsApp’ın ne kadar muhteşem bir icat olduğunu söyler durursunuz. Hayat harikadır artık, her şey ne kadar güzeldir. Zaman akar, su yolunu bulur, herkes mutlu herkes iyidir, hoştur. Evlenirsiniz, çoluğunuz  çocuğunuz olur, bir ömür boyu mutlu mutlu yaşarsınız. Ya da…

Çoğalmaya başlar bir şeyler ama aslında çoğalmıyordur, öyle görünüyordur. İlerlemeye çalışırsınız ama başaramazsınız. Çünkü siz adım atsanız da karşı taraf o ilk zamanlarda ki gibi size doğru atmıyordur adımlarını. Yönünü sizden başka bir yere çevirmiştir ve ağır da olsa ilerliyordur hatta bunu yaparken de sizi takip ediyordur bir taraftan, ‘ Arkamdan geliyor mu acaba? ‘’ diye. Ne büyük bencillik! Sonra oturup düşünürsünüz ‘’Madem öyle neden çıktın ki karşıma?’’ diye.

Ya da…

Çoğalmaz, hiçbir şey olmaz. Siz birilerinin peşinden koşarsınız ama olmaz. O kişi size adım atmadığı gibi sizin de atmanızı istemez aslında. Israrcıysanız üzülen yine siz olursunuz, karşı taraf da belki bundan dolayı huzursuzluk duyar ama hepsi bu. Fazlasıyla hiçbir zaman olmaz. İlk örnekte aşkın 2 kişilik olduğunu mu düşünüyorsunuz?

İki kişi birbirini sevse de sevgilerinin şiddeti hiçbir zaman aynı değildir. Bu yüzden evlilikler biter, sevgililer ayrılır ya da biri alttan alır ve her şey tatlıya bağlanır. Aldatılan bazen sırf sevgisinin şiddeti daha yüksek olduğu için vazgeçer ayrılmaktan ya da sevisini aşar gururunun şiddeti, o yüzden bitirir ilişkisini. Bunda bile fark belli eder kendini.

Aşk tek kişilik her zaman. Her insan aşkı kendi kafasına göre yaşar. İşte o yüzden aşık olan kişiyi ilgilendirir aşkının şiddeti, durumunun ne kadar vahim olduğu ya da döktüğü gözyaşının miktarı. Kimse karışamaz, kimseyi de ilgilendirmez bu. Kısa geçelim.

Aşk yaşıyorsanız ya da hissediyorsanız bunu kimseyle paylaşmayın derim. Hani bi laf vardır iki kişi arasında sır olmaz’’ değil aslında. İki kişi arasında sır olur da; iki kişi arasında aşk olmuyor, olmaz. Aşkı göz önünde yaşayan genç nesil! Siz aşkı bilmiyorsunuz bence.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"