• DOLAR
  $1.195,1800
 • EURO
  $0,2847
 • ALTIN
  $37.473,0000
 • BIST
  1,2081
BAŞARIYA TUTUNMAK

BAŞARIYA TUTUNMAK

Nasıl bakış açımız varsa hayatımızda öyle devam eder gider. Kendimizden farklı bir tiple karşılaştığımızda aman deli mi ne buda biraz var kafasında deriz. Bakış farklılıklarına saygı duymak dururken deli demek bize bir rahatlık verir. Bize kalsa milyon tane kişiyi hastaneye yatırırız deli diye. Kendimizi velilerin başı yapmışızdır bile. Tek doğru vardır oda bizim doğrumuz. Kimse […]

reklam"

Nasıl bakış açımız varsa hayatımızda öyle devam eder gider. Kendimizden farklı bir tiple karşılaştığımızda aman deli mi ne buda biraz var kafasında deriz.

Bakış farklılıklarına saygı duymak dururken deli demek bize bir rahatlık verir. Bize kalsa milyon tane kişiyi hastaneye yatırırız deli diye. Kendimizi velilerin başı yapmışızdır bile. Tek doğru vardır oda bizim doğrumuz. Kimse sana siyah renge kara dedirtemez o siyahtır işte.

Biz nasıl yetişmişsek çocuklarımızı da bu doğrultuda yetişmesini arzularız. Ben yandım çocuklarımda yansın nidasıyla devam eder bu çile.

Olumsuz düşünceler hayatımızı alır götürür. Eğer bakış açımızı geniş ve farklı tutmayı becere bilsek. Sorunsuz rahat mutlu bir hayat yaşayacağız. Biz insanoğlu ne kendi hayatımızda bırakabiliyoruz nede başkalarının hayatına burnumuzu sokmadan edebiliyoruz.

‘’Yok yok bunar ayrılırken işte şuraya yazıyorum’’ diyor. Bulunduğu koltuğun başına başparmağıyla çizgi atıyor sözde.

Ne gerek var olumsuz cümle kurmalara tatlı kelimelerle süslemek dururken sohbetlerimizi olumsuz, kara cümlelerle nokta koyan sadece bizim bilettir eminim.

‘’Bundan kimseye hayır gelmez iyi bir ayak değil’’ sonucuna şu cümleyi de keke beklerim ama nafile. İnşallah düzelir gelir kendine. Dese kötü mü olur. Silip atmak insanları daha kolayımıza gelir. Tıpkı öğretmenlerimiz gibi minicik çocuklarımıza böyle yaklaşırlar çoğu vakit. ‘’Bu çocuktan adam olmaz. ‘’Ağaç yaşken eğilir’’ ata sözünü defterimize yazdıranda ilk onlardı oysa.

İnsan geçmişini    unutmayacak diye boşa söylenmiyor.  Geçmişini unutan kişilerdir çoğu vakit  bu olumsuz cümlelerin sahibi.  Kendi yaşamamış gibi sütten ak kaşıkla çıkarlar tabi.

İnsanlara güzel akıl veren birey olmak dururken.  Şer akıl veren, ruh daraltan kişi olmamak dileğiyle.

JON MAXWELL’e uyalım olumsuz cümle kuran kişileri ise hiç duymayalım onları çevremizde  yokmuş gibi sayalım en güzel yöntem bu… Kulak kabarttığımız kişilerde olsun kulak tıkadığımız kişilerde. Başarı insanları diğer insanlardan ayıran özelliklerden biride tutumlarıdır. Başarısız olduğumu hissettiğimde;

‘Yaşam bana bir şey mi anlatmak istiyorsun?’ derim. Çünkü başarısızlık, ‘Ben bir başarısızım demek değildir’. ‘’Henüz başaramadım’’ demektir. Başarısızlık, ‘’Ben hiçbir şey gerçekleştiremedim’’ demek değildir.  ‘’Bir şeyler öğrendim’’ demektir. Başarısızlık, Ümitsizliğe kapıldım demek değildir, ‘’Deneme cesaretini gösterdim’’, demektir. Başarısızlık, ‘’İstediklerime sahip olacağım’’ demek değildir, ‘’Değişik tarzda bir şeyler yapmalıyım’’ demektir. Başarısızlık, ‘’Ben aşağılım demek değildir, ‘’Mükemmel değilim’’ demektir. Başarısızlık, zamanımı boşa harcadım demek değildir, ‘’Yeniden başlamak için bir nedenim var’’ demektir. Başarısızlık, ‘’Vazgeçmeliyim’’ demek değildir, ‘’Daha sıkı çalışmalıyım’’ demektir. Başarısızlık, ‘’Asla başaramayacağım’’ demek değildir, ‘’Daha sabırlı olmalıyım’’ demektir. Başarısızlık, ‘’Kendimden ümidi kestim’’ demek değildir, ‘’Bildiğim var’’ demektir.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"