• DOLAR
  $4.111,2000
 • EURO
  $1,0888
 • ALTIN
  $60.994,6300
 • BIST
  1,1646
Atatürk Stadı Kompleksi Yenilenme Yapım İşi Sözleşmesi İmzalandı Helvacıoğlu: “Emektar stadyumumuz yeni yüzüne kavuşacak”

Atatürk Stadı Kompleksi Yenilenme Yapım İşi Sözleşmesi İmzalandı Helvacıoğlu: “Emektar stadyumumuz yeni yüzüne kavuşacak”

Keşan Belediyesi’nin heyecan verici projelerinden biri olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Atatürk Stadı Kompleksi Yenilenme Yapım İşi sözleşmesinin imza töreni 1 Ekim 2020 Perşembe Günü gerçekleştirildi. Saat 11.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen işleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, […]

reklam"

Keşan Belediyesi’nin heyecan verici projelerinden biri olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Atatürk Stadı Kompleksi Yenilenme Yapım İşi sözleşmesinin imza töreni 1 Ekim 2020 Perşembe Günü gerçekleştirildi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen işleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilisi Cüneyt Kılıç katıldı.

Stadyumun yeni bir yüze kavuşacağını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu: “Heyecan verici bir projemizin daha yapım sözleşmesini imzalamak üzere siz değerli halkımızın karşısındayız. Göreve gelirken en büyük hedeflerimizden biri Keşan’ımızı sporla anılır bir kent haline getirmekti. Öncelikle gençlerimize bu sözü vermiştik. Hayata geçireceğimiz farklı projelerle sporun her alanında bir gelişme dönemine girdik. Daha önce müjdelerini sizlerle paylaştığımız, yarı olimpik yüzme havuzumuz ve 11 semt sahamızdan sonra şimdi de stad yenileme çalışmalarımıza başlıyoruz. 40 senelik spor tesislerimiz artık ihtiyaçlara cevap vermiyordu gençlerimize, yeni etkinlik alanları oluşturmak için, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığımız ile işe koyulduk. Bu anlamda; destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunuyoruz. Birazdan imzalayacağımız sözleşme kapsamında; stadyumumuzun çim yüzeyli futbol sahası yenilenecek, tartan zeminli koşu parkuru ile standart atletizm pistine kavuşacağız, eskiyen kapalı tribün yıkılıp yerine yenisini yapacağız, suni çim yüzeyli futbol sahamızın yıpranan zeminini yenisi ile değiştirerek Türkiye Futbol Federasyonu standartlarına getireceğiz, kompleks içerisindeki iki basketbol sahamızı ve tenis kortumuzu yenileyerek zeminlerini akrilik zemine dönüştürüyoruz. Minyatür çim saha zeminimiz yenileniyor, kapalı spor salonumuzda bakım ve tadilat çalışmaları yapılacak. Bunlara ek olarak, tesisimizin tel örgü kısımları yenilenecek. Aynı zamanda yıpranan stad çevre duvarları da yenilecek. Gece sportif faaliyetlerin devam etmesi için dış mekân spor alanlarının aydınlatılması sağlanacak. Peyzaj ve düzenleme çalışmaları ile birlikte sulama sistemleri de otomatik hale gelecek. Kısacası; emektar stadyumumuz yeni yüzüne kavuşacak. Sadece 15 günde bir maça gidilen beton bloklar değil, 365 gün çalışacak yaşam merkezleri oluşturmaya gayret ediyoruz. Birçok yatırım hedefi ile gençlerimiz için yapacağımız daha çok projelerimiz var. İlçemizin tüm spor alanlarının günümüz şartlarına uygun modernizasyonunu yapacağız. Bu kapsamda; stadyum yenileme, olimpik yüzme havuzu ve 11 semt sahamız ile birlikte sadece bu yıl yaklaşık 15 milyon TL’lik yatırımı Keşan’ımıza kazandırmış olacağız. Çok şükür; biz gençlerimiz için daha da iyilerini ve yenilerini yapacak güce sahibiz. Yeter ki çocuklarımız spor yapsın. Bu duygularla; Keşan’ımıza, gençlerimize, sporcularımıza, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda sözleşme karşılıklı olarak imzalandı.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"