• DOLAR
  $3.503,4600
 • EURO
  $1,0886
 • ALTIN
  $48.478,8000
 • BIST
  1,1727
Ergene Belediyesi Marmaracık Göletini Temizliyor

Ergene Belediyesi Marmaracık Göletini Temizliyor

Ergene Belediyesi Marmaracık Mahallesinde bulunun gölette kuraklık sebebiyle oluşan istilacı bitkileri temizleme işlemnine başladı. Ergene Belediyesi Marmaracık göletinin etrafını vatandaşların  kullanımına uygun hale getirmek için Tekiredağ Büyükşehir Belediyesi katkıları ile temin etmiş olduğu Truxor göl temizleme aracı ile Marmaracık Mahallesi göletinde kuraklık sebebiyle oluşan istilacı bitkileri temizleme çalışmasına başladı. Yapılan çalışmaları Ergene Belediye Başkan Yardımcısı […]

reklam"

Ergene Belediyesi Marmaracık Mahallesinde bulunun gölette kuraklık sebebiyle oluşan istilacı bitkileri temizleme işlemnine başladı.

Ergene Belediyesi Marmaracık göletinin etrafını vatandaşların  kullanımına uygun hale getirmek için Tekiredağ Büyükşehir Belediyesi katkıları ile temin etmiş olduğu Truxor göl temizleme aracı ile Marmaracık Mahallesi göletinde kuraklık sebebiyle oluşan istilacı bitkileri temizleme çalışmasına başladı. Yapılan çalışmaları Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cebeci ve Belediye Meclis Üyesi Erhan Baştak bizzat yerinde kontrol ederek incelemelerde bulundu.

Göletin etrafını çeviren sazlıkların göle doğru büyümesiyle meydana gelen tabakalar gölete zarar verdiği belirtilirken, bu yüzden her geçen gün gölün yüzey alanının biraz daha küçüldüğü bilgisi verildi. Bununla beraber istilacı bitkilen göl içerisindeki oksijenin azalmasına neden olduğu için su canlılarının yaşamlarınında tehlikeye düştüğü belirtildi.

Ergene’de vatandaşların sosyal alanlarına, çocuk oyun parklarına ve mesire alanlarında gerekli çevre düzenlemesi ve bakımını yapan Ergene Belediyesi Marmaracık Mahallesinde bulunan gölettede çevre düzenlemesi çalışmalarında bulunarak vatandaşların takdirini topladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait olan Marmaracık göletinin önümüzde ki günlerde Ergene Belediyesine devredilmesinin ardından Ergene Belediyesinin bu güzel mesire alanını daha da modern hale getirerek Ergene halkının hizmetine sunacağı, aileye özel tahsis edilecek olan piknik alanlarında vatandaşların çocuklarıyla en iyi şekilde zaman geçirebilecekleri bilgisine yer verildi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"