• DOLAR
  $3.491,2400
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $48.499,9900
 • BIST
  1,1727
Ergene’de Toplu Taşıma Araçlarında Covid19 Denetimleri Yapıldı

Ergene’de Toplu Taşıma Araçlarında Covid19 Denetimleri Yapıldı

Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Ergene’de toplu ulaşım araçlarında Covid19 denetimleri yapıldı. Yapılan denetimlerde hem sürücülere hem de vatandaşlara kurallara uymaları yönünde sık sık uyarılar yapıldı. İçişleri Bakanlığının 18 Ekim 2020 tarihli “Korona virüs salgını ek tedbirleri” konulu genelgesi kapsamında Ergene İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Ergene Belediyesi Zabıta […]

reklam"

Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Ergene’de toplu ulaşım araçlarında Covid19 denetimleri yapıldı. Yapılan denetimlerde hem sürücülere hem de vatandaşlara kurallara uymaları yönünde sık sık uyarılar yapıldı.

İçişleri Bakanlığının 18 Ekim 2020 tarihli “Korona virüs salgını ek tedbirleri” konulu genelgesi kapsamında Ergene İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri tarafından Ergene’de yolcu taşımacılığı yapan araçlarda sosyal mesafe kuralları, maske takılması ve hijyen kuralları konusunda sürücü ve yolcuların denetimleri yapılarak Covid-19 ile ilgili bilgilendirmelerde yapıldı.

Gerçekleşen denetimlerde yolcu ve sürücülerin yolculuk boyunca maskelerin çıkartılmaması, araçlardaki hiçbir yüzeye dokunulmaması gerektiği, dokunulduğu esnasında ise hijyen konusunda ellerin dezenfekte edilmesi, araçta bulunması halinde gazete ve dergi gibi yayınların dokunulmaması gerektiği, araçlarda yiyecek ve içecek tüketiminden kaçınılması gerektiği uyarıları yapıldı.

Toplum sağlığının korunması adına toplu ulaşım araçlarında vatandaşların Covid-19 tedbirleri ve kuralları uyulması konusunda zorunlu oldukları belirtilirken kurallara uymayanlara cezai işlemlerin uygulanacağı da belirtildi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"