• DOLAR
  $4.107,2700
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $61.065,4700
 • BIST
  1,1646
Afet Konteynerlerinin Sayısını Artırıyoruz’

Afet Konteynerlerinin Sayısını Artırıyoruz’

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi olarak afetlere hazırlık kapsamında afet konteyner sayılarını her geçen gün artırdıklarını söyledi. Başkan Yardımcısı Çolpan açıklamasında Çorlu’nun Kuzey Anadolu Fay Hattı etkisinde olan yerleşim noktalarından biri olduğunu belirterek, “Bu fay hattının yüksek miktarda enerji biriktirdiği ve biriken enerjinin büyük miktarının açığa çıkması durumunda 7 ve üzerindeki büyüklükte […]

reklam"

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi olarak afetlere hazırlık kapsamında afet konteyner sayılarını her geçen gün artırdıklarını söyledi.

Başkan Yardımcısı Çolpan açıklamasında Çorlu’nun Kuzey Anadolu Fay Hattı etkisinde olan yerleşim noktalarından biri olduğunu belirterek, “Bu fay hattının yüksek miktarda enerji biriktirdiği ve biriken enerjinin büyük miktarının açığa çıkması durumunda 7 ve üzerindeki büyüklükte bir depreme sebep olabileceği konusunda jeofizik mühendisleri tarafından açıklamalar yapılmaktadır.

Türkiye bir deprem ülkesidir. Deprem kuşağında yer alan bölgemizde de vatandaşlarımızın afetler konusunda bilinçli ve hazırlıklı olması gerekmektedir. Vatandaşlar ile birlikte kurumların da afetlere yönelik sorumlulukları dâhilinde hazırlıklarını yapması ve yapmış oldukları hazırlıkları geliştirmeleri gerekmektedir.” dedi.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, Çorlu Belediyesi olarak afetlere hazır bir Çorlu için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Afete hazır bir kent olma yolunda büyük gayretler gösteriyoruz. Bu kapsamda Arama ve Kurtarma Ekibimizin eğitimlerinde ve yaşanabilecek afetlerde kullanabilmesi için Fen İşleri Müdürlüğü şantiye alanında ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiye alanında konuşlandırılan ve gerektiğinde ihtiyaç noktalarına taşınabilecek iki adet afet konteynerini bu yılın mart ayında satın almıştık.

Şimdi bu konteynerlere ilaveten iki adet afet konteyneri daha aldık ve bunlardan bir tanesini Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu tesis alanında, diğerini ise Tenis Kompleksinde konuşlandıracağız.

Çorlu Belediyesi ile Afet ve Acil Durumlara Yönelik Proje Komisyonu olarak afetlere hazırlık çalışmalarımızı güncel durumları da göz önünde bulundurarak ve yenilikleri takip ederek sürdürüyoruz.” diye konuştu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"