• DOLAR
  $3.725,4000
 • EURO
  $1,0830
 • ALTIN
  $61.607,4700
 • BIST
  1,1620
Pazar Yerlerine Girişte Artık HES Kodu Zorunlu

Pazar Yerlerine Girişte Artık HES Kodu Zorunlu

Çorlu’da pazar yerlerine girişte vatandaşların HES Kodu ile içeri alınması zorunlu hâle geldi. Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 1.12.2020 tarihli 130 no’lu kararında “pazar yerlerinde pazarcı/çalışanlar ve müşteriler için HES kodu zorunluluğunun getirilmesi, gerekli sorgulama yapıldıktan sonra herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayan pazarcı/çalışan veya müşterinin pazar yerine kabul edilmesi” maddesinin yer alması üzerine Çorlu Belediyesi […]

reklam"

Çorlu’da pazar yerlerine girişte vatandaşların HES Kodu ile içeri alınması zorunlu hâle geldi.
Tekirdağ Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin 1.12.2020 tarihli 130 no’lu kararında “pazar yerlerinde pazarcı/çalışanlar ve müşteriler için HES kodu zorunluluğunun getirilmesi, gerekli sorgulama yapıldıktan sonra herhangi bir olumsuzluğa rastlanmayan pazarcı/çalışan veya müşterinin pazar yerine kabul edilmesi” maddesinin yer alması üzerine Çorlu Belediyesi harekete geçti.
Çorlu Belediyesi Kapalı Pazar Yeri girişinde hazırlıklarını tamamlayan Zabıta Müdürlüğü ekipleri HES Kodu sorgulaması yapmaya başladı. Zabıta ekipleri Covid-19 tedbirleri kapsamında, pazara gelen vatandaşların HES kodu sorgulamalarını yaparken bir yandan da maske, mesafe ve temizlik konusunda da uyarmayı ve bilgilendirmeyi ihmal etmiyor.
Zabıta ekipleri ayrıca kodu olmayan vatandaşlara Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Hayat Eve Sığar mobil uygulaması ve e-Devlet üzerinden kod almalarına da yardımcı oluyor.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"