• DOLAR
  $4.111,2000
 • EURO
  $1,0888
 • ALTIN
  $60.994,6300
 • BIST
  1,1646
Nigar Alemdar Yetkin: “Daha adil ve eşitlikçi kadın hakları temenni ediyorum”

Nigar Alemdar Yetkin: “Daha adil ve eşitlikçi kadın hakları temenni ediyorum”

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü vesilesi ile mesaj yayımlayan Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin, kadın haklarının tüm dünyada ve ülkemizde daha adil daha eşitlikçi uygulanması temennilerinde bulundu. Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili mesaj yayımladı. 5 Aralık gününün tüm […]

reklam"

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü vesilesi ile mesaj yayımlayan Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin, kadın haklarının tüm dünyada ve ülkemizde daha adil daha eşitlikçi uygulanması temennilerinde bulundu.

Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili mesaj yayımladı. 5 Aralık gününün tüm dünyada kadınların daha insanca, daha eşit ve daha adil yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olduğunun altını çizen Yetkin, “Ülkemizde 1930 yılından itibaren önce belediye seçimlerine katılma, sonra köylerde muhtar olma, ıhtiyar meclislerine seçilme hakkı tanınan kadınların milletvekili seçme ve seçilme hakları 86 yıl önce 5 Aralık 1934 tarihinde Anayasa ve secim kanununda yapılan yasa değişikliği ile tanındı” dedi.
Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin, toplumsal hayatta gerçekleşen Atatürk devrimlerinden birisi olduğunu anımsatan Nigar Alemdar Yetkin, “Yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın 5 aralık Dünya kadın hakları gününü kutluyor; kadın haklarının tüm dünyada ve ülkemizde daha adil daha eşitlikçi uygulanmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"