• DOLAR
  $4.111,2000
 • EURO
  $1,0888
 • ALTIN
  $60.994,6300
 • BIST
  1,1646
Trakya’nın Yükselen Değeri Ergene Belediyesi

Trakya’nın Yükselen Değeri Ergene Belediyesi

Trakya’nın Yükselen Değeri Ergene Belediyesi Tekirdağ’ın yeni belediyelerinden olan Ergene Belediyesi 6 yılda yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetleri ile kısa sürede Tekirdağ’ın yükselen değeri oldu. Bu başarının en büyük mimarı ise Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel olarak gösteriliyor. 2014 yılında kurulan Ergene Belediyesi elinde hiç bir hizmet aracı olmadan sıfırdan kuruldu. Bünyesine kazandırmış olduğu hizmet […]

reklam"

Trakya’nın Yükselen Değeri Ergene Belediyesi

Tekirdağ’ın yeni belediyelerinden olan Ergene Belediyesi 6 yılda yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetleri ile kısa sürede Tekirdağ’ın yükselen değeri oldu. Bu başarının en büyük mimarı ise Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel olarak gösteriliyor.

2014 yılında kurulan Ergene Belediyesi elinde hiç bir hizmet aracı olmadan sıfırdan kuruldu. Bünyesine kazandırmış olduğu hizmet araçları ile sıfırdan bir İlçe kurdu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel öncelikle Ergene’nin kanayan yarası olan alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başladı. Ergeneyi kilit parke taş, beton ve asfalt yol hizmeti ile tanıştıran Başkan Yüksel kaldırımı olmayan cadde ve sokaklara yeni kaldırımlar da yaparak Ergene’yi yaşanılabilir modern bir yer haline getirdi.

6 yıllık bir belediye olmasına rağmen 20 yıllık belediyelerin yapamadığı yol çalışmalarını yapan Ergene Belediyesi ilçenin %90 yol sorununu bitirdi. Yol medeniyettir anlayışıyla çıkmış olduğu bu hizmet yolunda yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen Ergene Belediyesi Cumhuriyet tarihinin hizmetini yaptı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ilk döneminde olduğu gibi ikinci döneminde de Ergene halkına vermiş olduğu sözleri bir bir yerine getirmeye Trakya’nın yükselen değeri Ergene’ye hizmet etmeye devam ediyor.

Ergene’de 15 Yıllık Hayal Gerçeğe Dönüşüyor

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Velimeşe Mahallesinde koca göl diye adlandırılan mesire alanında 15 yıllık hayali gerçeğe dönüştürüyor. 2020 projeleri arasında yer alan Velimeşe Gölet Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken 2021 yılı yaz döneminde Velimeşe Göleti Tekirdağ bölgesinin en güzel mesire alanlarından biri olacak. Bu güzel projemizi hayata geçirip İlçemize kalıcı eserler bırakmaya devam edeceklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sevgi Kenti Ergenemizde vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri doğa ile iç içe olacakları bu güzel mesire alanı son derece nezih ve modern bir yer olacak. Yeşil alanların piknik masalarının bulunduğu projede kafeterya ve iskeleler ile yürüyüş yolları yapılacak. Sevgi Kenti Ergene’de hayatlarını birleştirip evlenen çiftlerimizin en mutlu günlerini bu güzel projemizde yapacağız, hep birlikte en güzel günlerimizi burada kutlayıp anılarımıza yer edeceğiz” dedi.

Vakıflar Gençlik ve Spor Tesisi Projesi Yükseliyor

Spora ve sporcuya vermiş olduğu destek ile Tekirdağ’da diğer belediyelerin bir adım önünde bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ikinci döneminde söz vermiş olduğu bir başka projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ergene halkına vermiş olduğu tüm sözleri yerine getirme gayreti içerisinde olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene halkına ne söz verdiysek görev süremiz içerisinde hepsini bir bir hayata geçireceğiz. Ergene’nin hiç bir mahallesini bir diğerinden ayırmadan hangi mahallemize hangi hizmetin, hangi projenin sözünü vermişsek onu yapacağız. Vakıflar Mahallemizde gerçekleştirilecek olduğumuz projemiz ile özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere her yaş grubunda ki vatandaşlarımızın faydalanabileceği açık spor alanı ve futbol sahasını halkımızım hizmetine sunacağız” dedi.

Tekirdağ’ı Profesyonel Ligde Temsil Eden Tek Takım Bizim Belediyemizdedir

Başkan Yüksel ayrıca 6 yıllık bir belediye olan Ergene Belediyesi’nin profesyonel liglerde temsil eden bir takımları olduğunu da hatırlatarak Tekirdağ’ın diğer ilçelerinin takımlarının hala amatör liglerde top koşturduklarını belirterek spor alanında da Ergene Belediyesi’nin ne kadar başarılı bir belediye olduğuna dikkat çekti.

Ulaş Halk Bahçesi Projesi Hayata Geçti

Ergene Belediyesi kurulmuş olduğu günden bu yana sosyal donatı ve yeşil alan oluşturma konusunda 6 yıl içinde çok uzun bir yol kat ederek Ergene ilçesine yeni parklar kazandırdı. Bu parklardan bir yenisi olan Ulaş Halk Bahçesi Parkı da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ulaş Mahallesine kazandırmış olduğu yeni park projesini hayata geçirmenin haklı gururunu vatandaşlarımız ile birlikte yaşıyoruz diyerek, “Ergene İlçesine değer katan parkları vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Ergene Belediyesi kurulmuş olduğu yıldan itibaren Ergene’ye kazandırmış olduğu parklar ile yeşil alan konusunda büyük bir yükseliş yaşadı. Hizmet süresi içinde Masal Park, Sevgi Parkı, Barış Parkı, Zübeyde Hanım Parkı, Cumhuriyet Parkı, İğneler Gençlik ve Aile Parkı, Şehit Mustafa Erişen ve Şehit Sedat Mekan Parkı, Marmaracık Mahallesi 100. Yıl Gençlik Parkı ve Ulaş Halk Bahçesi Parklarını Ergeneli vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ülkemizde yaşanılan koronavirüs salgını ile yoğun bir şekilde mücadelesini sürdüren belediyemiz bunun yanı sıra söz verdiği projeleri de bir bir hayata geçiriyor” dedi.

Başkan Yüksel, “Sıfırdan kurulan yeni bir İlçe olmamıza rağmen 20 yıllık belediyelerin çok çok önündeyiz. Eğitimden spora her alanda başarılı hizmetlerimiz var. Bu hizmetlerimiz kesintisiz bir şekilde katlanarak daha da artacak bundan kimsenin şüphesi olmasın, Ergene’de vatandaşa hizmet boynumuzun borcudur. Sağlık alanında da büyük bir ivme yakalayan belediyemiz diğer belediyelerde olmayan hasta nakil aracı ile İlçemizde bulunan hastaları bölge hastanelerine ücretsiz bir şekilde getirip götürüyor. Ayrıca engelli vatandaşlara engelli aracı, engelli yatağı desteklerinde de bulunurken, yeni doğan ailelerin bebekleri içinde yeni doğan paketi yardımında bulunuyoruz. Unutulmasın ki Ergene’de biz halkımız ile birlikte büyük bir aileyiz, onların iyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de yanlarındayız. 14 Şubat Sevgililer gününde ekonomik durumu olmayan çiftlerimizin tüm düğün ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılandı, pandemi dönemini atlatıp yine bu güzel etkinliklerde bir arada olacağız. Hiçbir zaman makamda oturan değil tam tersine daima sahada olan bir Belediye Başkanı olarak vatandaşlarımıza hizmet verdik vermeye de devam ediyoruz. Ergene’de başı ağrıyandan da dişi ağrıyandan da biz sorumluyuz” dedi.

4 Yeni Düğün Salonu İnşa Edildi

Başkan Yüksel ayrıca Ergene İlçesine 4 yeni düğün salonu kazandırdıklarının da altını çizerek, “Ergene’de yeni bir hayat kurarak evliliğe ilk adımı atan çiftlerimiz için yeni düğün salonları inşa ettik, Misinli, Pınarbaşı, Kırkgöz ve Esenler Mahallelerimize yapmış olduğumuz modern düğün salonlarımızdan devam eden hizmet süremiz içinde diğer mahallelerimize de yapacağız” dedi.

 

 

 

 

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"