• DOLAR
  $4.107,2700
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $61.065,4700
 • BIST
  1,1646
Karla Mücadele İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Karla Mücadele İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, beklenen kar yağışı öncesinde kar ve buzla mücadelede için hazırlıklarını tamamladı. Hazırlıklar kapsamında dört ayrı ekip oluşturulurken, solüsyon ve tuzlama çalışmalarının yapılacağı güzergâhlar da belirlendi. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Çorlu Belediyesi ekip ve ekipmanları ile birlikte karla mücadele […]

reklam"

Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, beklenen kar yağışı öncesinde kar ve buzla mücadelede için hazırlıklarını tamamladı. Hazırlıklar kapsamında dört ayrı ekip oluşturulurken, solüsyon ve tuzlama çalışmalarının yapılacağı güzergâhlar da belirlendi.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Çorlu Belediyesi ekip ve ekipmanları ile birlikte karla mücadele için hazır.

‘Anında Müdahale İçin Tedbirler Alındı’

Konuyla ilgili olarak konuşan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, beklenen kar yağışıyla birlikte yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek ve anında müdahale edebilmek için tedbirlerini aldıklarını söyledi.

Başkan Tunçcan açıklamasında, “Araç trafiğinin aksamaması, kazaların önlenebilmesi, vatandaşların rahatlıkla seyahat edebilmelerini sağlamak, yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirebilmek amacıyla hazırlıklarımızı tamamladık.

‘Dört Ayrı Ekip Kuruldu’

Olası kar yağışından meydana gelebilecek olumsuzlukların üstesinden gelebilmek için aldığımız tedbirler kapsamında kar ve buzla mücadele için 4 ayrı ekip kurduk, tuz ve solüsyon çalışması yapılacak alanları belirledik.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarını an be an takip ediyor. Olası buzlanma ve yol kapanması gibi durumlarda iki kar kaplanı, iki tuz robotu, beş greyder, üç loder, 5 beko loder, iki kamyon, bir solüsyon traktörü ve 28 personelimiz müdahale etmek için hazır bekliyor olacak. Müdahale için depomuzda 250 ton tuz ve 15 ton solüsyonumuz mevcut. Çorlu’muzu 4 ayrı gruba ayırdık ve ekiplerimiz bu bölgelerde yaşanacak olumsuzluklara anında müdahale edecekler.

‘Sokakta Kalan Vatandaşlarımızı Unutmadık’

Bildiğiniz gibi uzun süredir evsiz ve sokakta yaşayan vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardım etmeye gayret ediyoruz. Olumsuz hava koşulları nedeniyle mağduriyet yaşayacak vatandaşlarımızın da yanında olacağız. Sokaklarda kalan vatandaşlarımızın geçici barınma gibi ihtiyaçlarının da karşılanabilmesi için gerekli tedbirleri aldık.

‘Kış Lastiklerinizi Takın ve Zincir Bulundurun’

Yaşanabilecek aksaklık ve olumsuzluklarda vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı hattımızı arayabilirler. Vatandaşlarımızdan da bir ricamız var… Olumsuz hava koşullarını göz önünde bulundurarak zorunlu olan kar lastiklerini taksınlar ve zincirlerini araçlarında bulundursunlar. Kötü hava şartlarında mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmasınlar.” sözlerine yer verdi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"