• DOLAR
  $4.111,2000
 • EURO
  $1,0888
 • ALTIN
  $60.994,6300
 • BIST
  1,1646
KAPAKLAR CAN OLSUN’ DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

KAPAKLAR CAN OLSUN’ DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Doğa ve Hayvanseverler Derneği (DOHAS) ile Orion Alışveriş Merkezi tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen Kapaklar Can Olsun kampanyası ilk 15 günü doldurdu. Duyarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya pek çok hayvansever, veteriner klinikleri, esnaflar ve çeşitli kurumlar paylaşımlarıyla duyuru desteği veriyor. Çorlu’daki yerel basının da haber ve programlarıyla desteklediği, geniş kitlelere ulaşmasını sağladığı kampanyada, bu […]

reklam"

Doğa ve Hayvanseverler Derneği (DOHAS) ile Orion Alışveriş Merkezi tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen Kapaklar Can Olsun kampanyası ilk 15 günü doldurdu. Duyarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya pek çok hayvansever, veteriner klinikleri, esnaflar ve çeşitli kurumlar paylaşımlarıyla duyuru desteği veriyor. Çorlu’daki yerel basının da haber ve programlarıyla desteklediği, geniş kitlelere ulaşmasını sağladığı kampanyada, bu sayede, ilk 2 haftada 125 kilo kapak toplandı.

Her renk plastik kapağın toplandığı ‘Kapaklar Can Olsun’ kampanyası 15 Ocak’ta başlamıştı. Kampanya kapsamında toplanan kapakların geri dönüşümüyle, hem atık plastiklerin ekonomiye kazandırılması ve çevrenin korunması sağlanırken aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesine kaynak yaratılması hedefleniyor.
Çorlu çevresinde şehir dışına atılmış, hiçbir yiyecek kaynağının bulunmadığı arazi şartlarında hayatta kalmaya çalışan yüzlerce köpeğin bulunduğunu ifade eden DOHAS yetkilileri, geri dönüştürülen her 50 kilo kapağın ancak 15 kilo mamayı finanse ettiğini belirterek şunları söyledi; “Yerleşim yerleri dışında yaşamaya çalışan yüzlerce köpek var. Biz bunların her gün beslenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ne kadar çok kapak bize ulaşırsa o kadar çok canı doyurmayı başarabiliriz. Bu nedenle herkesi kampanyamıza destek vermeye çağırıyoruz. Su şişesi, yağ şişesi, meşrubat şişesi, süt kutusu kapakları gibi gıdayla temas etmiş tüm plastik kapakları vatandaşlarımız toplayarak kampanyamıza destek olabilir, bir sokak hayvanının karnını doyurmasını sağlayabilir.”

İlk aşamada 3 ay sürecek Kapaklar Can Olsun kampanyası, Dünya Sokak Hayvanları Günü olan 4 Nisan’a kadar devam edecek. Bu süre boyunca, gıdayla temas etmiş her renk plastik kapak toplanarak Orion’daki standta bulunan kutuya bırakılabilir.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"