• DOLAR
  $3.503,4600
 • EURO
  $1,0886
 • ALTIN
  $48.478,8000
 • BIST
  1,1727
ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Çorlu Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yönetiminde Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 25 Ocak’ta hayatını kaybeden ÇBSK Basketbol A Takımı Kaptanı Ziya Berhan Kılıç’ı anarak taziye mesajlarını iletti ve ardından Çorlu’da belediye ile […]

reklam"

Çorlu Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yönetiminde Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, 25 Ocak’ta hayatını kaybeden ÇBSK Basketbol A Takımı Kaptanı Ziya Berhan Kılıç’ı anarak taziye mesajlarını iletti ve ardından Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.
Toplantıya konuk olarak katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu’da yapılacak yatırımlar ve Çorlu Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak projeler konusunda bilgi vererek tüm Çorlulular’ın yeni yılını kutladı.
Gündem maddelerine geçilmeden önce beş ek gündem maddesinin de gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi.
Şubat ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve alınan kararlar şöyle oldu:
– Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 27 adet yeni taşıt ve iş makinesinin alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce talep edilen 2 adet aracın hibe edilmek üzere satın alınması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– Müdürlükler arası bütçe aktarılması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından işletilen Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun ücret tarifesinin düzenlenmesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan Plan ve Bütçe Komisyonu’nun aldığı karar oy birliğiyle kabul edildi.
– Ambalaj atıklarının toplanması için puan ödül sistemi kurulması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– Mülkiyeti Çorlu Belediyesi’ne ait olan taşınmazlarda hâkim hissedarın vatandaş olduğu konularda satışa esas işlemlerde Belediye Encümenine yetki verilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"