• DOLAR
  $3.725,4000
 • EURO
  $1,0830
 • ALTIN
  $61.607,4700
 • BIST
  1,1620
ERGENE BELEDİYESİ YENİ KURSLAR AÇMAYA DEVAM EDİYOR

ERGENE BELEDİYESİ YENİ KURSLAR AÇMAYA DEVAM EDİYOR

Ergene Belediyesi’nin vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde başlatmış olduğu meslek edindirme kurslarına yeni kurslar eklenmeye devam ediyor. Ergene Belediyesi tarafından başlatılan giyim, pastacılık, bayan kuaförlüğü, fotoğrafçılık ile kamera çekimi, deri çanta ve aksesuar, hediyelik eşya yapımı, halk oyunları kursu, bilgisayar kursu ve bilgisayarlı muhasebe kursları ile aşçı yardımcılığı, ev tekstili, giyim, İngilizce, resim, çini sanatı, […]

reklam"

Ergene Belediyesi’nin vatandaşlar için ücretsiz bir şekilde başlatmış olduğu meslek edindirme kurslarına yeni kurslar eklenmeye devam ediyor.
Ergene Belediyesi tarafından başlatılan giyim, pastacılık, bayan kuaförlüğü, fotoğrafçılık ile kamera çekimi, deri çanta ve aksesuar, hediyelik eşya yapımı, halk oyunları kursu, bilgisayar kursu ve bilgisayarlı muhasebe kursları ile aşçı yardımcılığı, ev tekstili, giyim, İngilizce, resim, çini sanatı, ebru kursu, tiyatro, diksiyon ve girişimcilik ve temel makyaj eğitimi kursları da eklendi.
Ücretsiz Kurs Sayısı 19 Oldu
Ergene Belediyesi tarafından eklenen yeni kurslar ile birlikte Ergene Belediyesinin kurs sayısı 19 oldu. Ergene Belediyesi tarafından ücretsiz verilen kurslara kayıt yaptırmak isteyenlerin diğer kurslara başvuru yaptığı gibi yazılı olarak Sağlık Mahallesi’nde yer alan Kültür Merkezi binasına başvurmaları gerekiyor.
Ergene Belediyesi bünyesinde ücretsiz olarak düzenlenen kurslardan bayan kuaförlüğü kursu hariç diğer kurslar Ergene Kültür Merkezi binasında veriliyor. Geçmiş dönemlerde bayan kuaförlüğü kursunu başarıyla bitiren birçok kursiyer kendi iş yerini açarak çalışmaya başladı.
Konuyla ilgili olarak Ergene Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Ergene Kültür Merkezinin belediyemize devredilmesiyle birlikte yeni kurslarımızı hayata geçirdik. Şu anda kayıtlarımız devam ediyor. Pandemi döneminde alınan tedbirler kapsamında kurslarda eğitimlerimiz başlayacak. Meslek edindirme kurslarımız ile birçok vatandaşımızı iş sahibi yapmayı hedefliyoruz. Ergene Belediyesi olarak sosyal belediyecilik yaptığımız çalışmalarla halkımıza her alanda dokunan işler yaparak faydalı olma gayretimizi sürdürüyoruz. Ergene’de vatandaşlarımıza her zaman destek verdik vermeye de devam edeceğiz” denildi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"