• DOLAR
  $2.535,8100
 • EURO
  $0,7223
 • ALTIN
  $39.551,0200
 • BIST
  1,1868
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Çorlu’da da gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ve çeşitli farkındalık etkinlikleriyle kutlandı. Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen kutlama programı Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ve sivil […]

reklam"

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Çorlu’da da gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ve çeşitli farkındalık etkinlikleriyle kutlandı.
Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen kutlama programı Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı. Törene Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ve Çorlulu kadınlar katılım gösterdi. Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin ve meclis üyelerinin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan törenin devamında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
‘Kadınların Hak Mücadelesi Devam Ediyor’
Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nigar Alemdar Yetkin’in günün anlam ve önemine dair bir konuşmasının ardından kürsüye Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, kadınların yıllar önce başlayan hak mücadelesinin halen devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Toplumun zihniyet dönüşümünü sağlayacak hukuki değişikliklerin yapılması gerekli değil zorunludur. Hatta bu konuda geç bile kalınmıştır. Hukuk burada önemli bir adım olabilir fakat bizlere de büyük görevler düşüyor. Toplumdaki negatif algının kırılması için, kadın ve erkek eşitsizliğinin ortadan kalkması için her birimiz üzerimize düşeni yapmalıyız.
‘Çorlu’muz Cinsiyet Eşitliğinde 21. Sırada’
Geçtiğimiz sene Türkiye’nin 81 il ve nüfusu 100 binin üzerinde olan 234 ilçesinde gerçekleştirilen cinsiyete dayalı eşitlik endeksi hesaplama sonucu gösterdi ki Çorlu’muz cinsiyet eşitliği konusunda Türkiye’de ilçe bazında 21. sırada yer alıyor. İstanbul Üniversitesi ve YANINDAYIZ Derneği tarafından yürütülen çalışmanın sonucu bizler için hem gurur kaynağı hem de önümüzde daha gidilecek önemli bir yol olduğunun da göstergesi…
‘Kadınlar Hepimiz İçin İlham Kaynağı’
Tüm dünyaya mücadeleye dair ilham kaynağı olan ve hayatta en zor şeylerin bile üstesinden gelme becerisine sahip kadınlardan öğreneceğimiz çok şey var. Yeter ki biz öğrenmek isteyelim… En doğal hak olan ‘insanlık hakları’ için mücadele eden tüm kadınlarımızla bu onurlu mücadelede yan yana yer almaktan, onların cesaretinden ilham almaktan gurur duyuyorum.”
Törenin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Hanımeli Kermesi’ni gezen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt kadınların el emeği ürünlerinin sergilediği stantları gezerek emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.
Başkan Sarıkurt Belediye Personeline Çiçek Takdim Etti
Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin projesi olan Kadın Masası’nın açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Törenin ardından Kadın Meclisi üyeleri ellerindeki şemsiyelerle 8 Mart’ı simgeleyen 8 rakamı şeklinde koreografi gerçekleştirdiler. Etkinlik sonrasında Çorlu Belediyesi kadın çalışanlarına çiçek ve hediye takdim eden Başkan Sarıkurt personelin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.
Başkan Sarıkurt Fabrika İşçileri ve Sağlık Çalışanlarını da Unutmadı
Sabah erken saatlerde fabrikalara gitmek için servis duraklarında bekleyen işçileri de ziyaret eden Başkan Sarıkurt, başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleri sabahın ilk ışıklarında kadın işçilerle bir araya gelerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamayı ihmal etmedi ve günün anısına emekçi kadınlara hediye takdim etti.
Başkan Sarıkurt, daha sonra programına Çorlu Devlet Hastanesi’nde devam etti. Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Doğan’ı ziyaret eden Başkan Ahmet Sarıkurt, ardından hastanede görev yapan kadın sağlık çalışanlarını tek tek ziyaret ederek günün anısına hediye takdim ederek gecesini gündüzüne katarak çalışan saplık emekçilerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"