• DOLAR
  $3.725,4000
 • EURO
  $1,0830
 • ALTIN
  $61.607,4700
 • BIST
  1,1620
BİTECEK Mi?

BİTECEK Mi?

Hepimizin aklında aynı soru! Covid-19 acaba ne zaman bitecek. Bugünlerde bir yılını doldurduğumuz bu salgının sonu henüz gelmemiş gözükmektedir. Salgının seyri bir yıl içerisinde çok değişiklik gösterdi, özellikle de şu anda içinde bulunduğumuz mutasyon durumu. İngiliz varyantı, Brezilya varyantı derken mutasyonlu virüsün yayılması çok hızlı bir hal almış gözüküyor. Ve şu anda gündemde olan bir […]

reklam"

Hepimizin aklında aynı soru! Covid-19 acaba ne zaman bitecek. Bugünlerde bir yılını doldurduğumuz bu salgının sonu henüz gelmemiş gözükmektedir.
Salgının seyri bir yıl içerisinde çok değişiklik gösterdi, özellikle de şu anda içinde bulunduğumuz mutasyon durumu. İngiliz varyantı, Brezilya varyantı derken mutasyonlu virüsün yayılması çok hızlı bir hal almış gözüküyor. Ve şu anda gündemde olan bir haberde Japonya da tespit edilen ve corona ile alakası olmayan daha ölümcül bir hastalığın ortaya çıkması.
İnsanların tedbirleri artık önemsememesi ise virüsün ortalıkta daha fazla yayılmasını kolaylaştırmaktadır. Kısıtlamaların caydırıcı olmaktan çıkması, sokağa çıkma yasaklarını insanların yanlış anlayarak sokaktan içeri girmemesi, bakkaldan bir ekmek alıp elindeki ekmeği sallaya sallaya bütün gün gezmesi ise tarif edilemez bir harekettir. Kızılay’dan randevu alarak gelen sms ile dolaşması gibi daha birçok akıllara gelmeyecek uyanık davranışlar hastalığın yayılmasını asla yavaşlatmaz.
Aşı olan kişi sayısı on milyonu geçmesine rağmen vaka sayıları her gün neredeyse yirmi binlere yaklaşmaya başladı. Belki aşılara güveniyoruz, belki maskemize güveniyoruz ama eğer virüs mutasyona uğramaya devam eder ve eğer ki çocukların üzerinde etkili olmaya başlarsa ( Allah Göstermesin ) işte o zaman her şeyin değeri daha iyi anlaşılır.
Güzel günler gelse bile eskisi gibi olmayacağı artık kesin… Çünkü insanlar artık yakınlaşmayı, samimiyeti, sarılmayı unuttuğu gibi alışkanlık haline getirdi. Ne eski bayramlarda ki gibi el öpmeler kalacak, ne de küçükler büyüklerine karşı saygıyı hatırlayacak. Zaman geçtikçe yeni salgınlar, hastalıklar, felaketler artmaya devam edecek işte bu yüzden artık kıymetini bileceğimiz tek şey yaşadığımız günün değerini bilmek olacak. Sağlıklı, Güzel Günleriniz olsun…

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"