• DOLAR
  $3.738,1100
 • EURO
  $1,0835
 • ALTIN
  $61.969,6700
 • BIST
  1,1615
ERGENE BELEDİYE BAŞKANI RASİM YÜKSEL HER ALANDA VATANDAŞININ YANINDA

ERGENE BELEDİYE BAŞKANI RASİM YÜKSEL HER ALANDA VATANDAŞININ YANINDA

Ergene Belediyesi doğrudan üreticilerden tedarik edilen tonlarca patatesi belediyenin ilgili birimlerinde kayıtlı olan ve belediyeden daha önce sosyal yardım almış olan ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırdı. İlk etapta 3 ton patates dağıtımı gerçekleştirilirken toplamda 25 ton patates dağıtımının yapılacağı kaydedildi. “Üreticiyide Destekliyoruz” Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunan ve her anında vatandaşının yanında olan Ergene Belediyesi […]

reklam"

Ergene Belediyesi doğrudan üreticilerden tedarik edilen tonlarca patatesi belediyenin ilgili birimlerinde kayıtlı olan ve belediyeden daha önce sosyal yardım almış olan ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırdı. İlk etapta 3 ton patates dağıtımı gerçekleştirilirken toplamda 25 ton patates dağıtımının yapılacağı kaydedildi.

“Üreticiyide Destekliyoruz”

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sunan ve her anında vatandaşının yanında olan Ergene Belediyesi pandemi döneminde de hem üretici hem de tüketiciyi destekliyor. Bir bir hayata geçirdikleri sosyal projelerle dayanışma ağını her geçen gün daha da genişlettiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, belediye başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimizin de katılımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı kapı kapı gezerek hazırlanan patatesleri teslim ettik. İlk etapta Cumhuriyet Mahallesi’nden başladığımız dağıtımlara diğer tüm mahallelerimizde de devam edeceğiz” dedi.

Ergene halkının öncelikli ihtiyaç olan gıda maddelerine sağlıklı bir şekilde ulaşmaları için çaba sarf ettiklerini ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Tarımın sürdürülebilir olması için üreticinin desteklenmesi şart. Bu nedenle pandemi şartları nedeniyle zor günler geçiren döktüğü alın terinin karşılığını almakta zorlanan üreticilerimizi desteklemek için doğrudan üreticisinden tedarik edilen tonlarca patatesi Ergeneli hemşerilerimizin aile bütçelerine katkı sağlamak için sokak sokak, kapı kapı dolaşarak evlerine teslim ediyoruz” diye konuştu.

“Dişi Ağrıyandan da Başı Ağrıyandan da Ben Sorumluyum”

İhtiyaç sahiplerinin sadece bir gün değil 365 gün yanlarında olduklarının altını çizen Başkan Yüksel, “Göreve geldiğimde söylediğim gibi Ergene’de başı ağrıyandan da dişi ağrıyandan da ben sorumluyum. Ergene’de hiç kimse aç yatmasın diye kendi imkanlarımızla ürettiğimiz sıcak yemekleri her gün vatandaşlarımızın kapısına kadar ulaştırıyoruz. Şimdi de Ergene Belediyesi olarak hem üreticilere destek vermek hem de dar gelirli ailelerinin mutfak masrafına ortak olmak için 3 ton patates dağıtımı gerçekleştirdik. Toplamda 25 ton patates dağıtımı yapacağız. Bu sayede hem çiftçimizi mağdur olmaktan kurtarıyoruz hem de vatandaşlarımızın aile bütçesine katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"