• DOLAR
  $4.107,2700
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $61.065,4700
 • BIST
  1,1646
ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA “TRAKYA OSB İSTİŞARE TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİ

ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA “TRAKYA OSB İSTİŞARE TOPLANTISI” GERÇEKLEŞTİ

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ev sahipliğinde 23 Mart 2021 Salı günü düzenlenen “Trakya Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı” gerçekleşti. Toplantıda; Bölgemizdeki OSB’lerin ülkemizdeki durumu ve sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu. Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı ve OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Erdim Noyan’ın ev sahipliğinde […]

reklam"

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ev sahipliğinde 23 Mart 2021 Salı günü düzenlenen “Trakya Organize Sanayi Bölgeleri İstişare Toplantısı” gerçekleşti.
Toplantıda; Bölgemizdeki OSB’lerin ülkemizdeki durumu ve sorunları hakkında istişarelerde bulunuldu.
Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan, Meclis Başkanı ve OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Erdim Noyan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Tekirdağ Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Edirne Valisi Sayın Ekrem Canalp, Tekirdağ Vali Yardımcısı Sayın Murat Eren, Çorlu Kaymakamı Sayın Cafer Sarılı, Ergene Kaymakamı Sayın Mehmet Emin Taşçı, Çerkezköy Kaymakamı Sayın Atilla Selami Abban, Marmaraereğlisi Kaymakamı Sayın Sıdkı Zehin, Süleymanpaşa Kaymakamı Sayın Harun Kaya, Kapaklı Kaymakamı Sayın Bülent Hamitoğlu, Muratlı Kaymakamı Sayın Dr. İsmail Altan Demirayak, Lüleburgaz Kaymakamı Sayın Salih Yüce, Sanayi Bölgeleri Genel Müdür V. Sayın Soner Erkek, Çorlu Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Fahrettin Akçal, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Salih Akbulut, Çanakkale Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Ferhat Güver, Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Osman Yeter Soner, Sanayi Bölgeleri Daire Başkanı Sayın R. Esra Oğuz, Daire Başkan V. Sayın Metin Demirtürk, Şube Müdürleri; Sayın Hülya Günaydın, Sayın Ercüment Şenbaba, Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Sayın Fadime Yılmaz, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fuat Şimşek, Kırklareli İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Bilal Kuşoğlu, OSBÜK Temsilcisi Sayın Erhan Işık, Sanayi Bakanlığı bürokratları ve bölgemiz OSBÜK temsilcileri katılımda bulundular.
“Sanayicilerimiz Bu Ülkenin Görünmeyen Kahramanlarıdır”
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çorlu TSO Meclis Başkanı ve OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Erdim Noyan; “Bütün dünyanın büyük mücadele verdiği pandemi sürecinde sanayicilerimizin sorunlarına da büyük duyarlılık gösteren Vali ve Kaymakamlarımıza, kuruldukları ilk günden beri Islahtan gelen OSB’lerin sorunlarının çözümünde destek olan Sanayi Bölgeleri Genel Müdür V. Sayın Soner Erkek ile Ankara’ dan davetimize icap eden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın kıymetli bürokratlarına, OSB’lerimizin sorunlarının çözümlenmesi için düzenlenen toplantıya katılımınızdan dolayı şahsım, bölge sanayicilerimiz ve OSB Üst Kuruluşu adına şükranlarımı sunar, özellikle bu toplantının ıslahtan gelen OSB’lerin sorunlarının çözümü içinde bir milat olmasını dilerim. Sanayicilerimiz bu ülkenin görünmeyen kahramanlarıdır. Üretim ve ihracat yaparak, vergi ve istihdama katkıları ile ülkemizin gelişimi için büyük mücadele vermektedirler. Çevre boyutu ile de devletimiz tarafından projelendirilen derin deşarj projesinde de ellerini taşın altına koymuşlardır. Bölge sanayicilerimiz ivedi olarak sorunların çözümlenmesini bekliyor, Bakanlığımızın bu sorunları küçük dokunuşlarla çözeceğine inancımız sonsuz. Bazı sorunların Sanayi Bakanlığı dışında diğer Bakanlıklarda çözüm olduğunu biliyoruz. Bu konuda gerekli koordinasyonu yaparak bu sorunları çözeceklerine de gönülden inanıyoruz” dedi.
“Her Zaman Sizin ve Sanayicilerimizin Yanınızdayız”
Sanayi Bölgeleri Genel Müdür V. Sayın Soner Erkek; “Öncelikle memleketimde olmaktan gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Bugün burada bulunarak sizlerin yaşadıkları sıkıntıları, sorunları, dinleyip bunlara çözüm üretmeye çalışacağız. Bakanlığımızın en büyük projelerinden biri Ergene Havzasıdır. 9 tane Islah OSB’yi kurduk. Tekirdağ’da normal OSB statüsüne geçtik. Şuan 2 tane Kırklareli’nde olmak üzere 11 tane mevcuttur. Amacımız; Ergene’deki çarpık sanayileşmeyi ıslah ederek, normal sanayi statüsüne dönüştürmektir. Sizlerden ricamız her türlü sorunun çözümü noktasında bizi ne zaman ararsanız sizlere en hızlı şekilde dönüş sağlayacağız. Bakanlık olarak her zaman sizin ve sanayicilerimizin yanınızdayız. Şuanda OSB’lerden gelen sıkıntıları çalışıyoruz. Kanun çalışmamız var. Önerilerinize dikkat edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de 22 Tane Islahtan Gelen OSB Var”
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım; “30 yılı aşkın süredir Mülki İdari Amirliği mesleğini icra etmeye çalışıyorum. Fakat, Tekirdağ’a gelene kadar Islah OSB diye bir şey duymamıştım. Ya karma OSB’dir ya da ihtisas OSB’dir. Buraya gelince duydum. Ama öğrendim. Öğrendiğimden de şu sonucu çıkardım ki aslında Islah OSB diye bir şey olmazmış. Bütün şartlarıyla OSB ismini bir alana veriyorsak hepsinin aynı şartlarda, aynı kurallarda idare edilmesi lazım. Fakat gördüğümüz kadarıyla ıslahtan gelen OSB’lerin bir takım problemleri var. İşte bu uyum süreci içerisinde sayın Genel Müdürümüzün bunlardan haberi var. Ama burada ilk ağızdan duyma fırsatını elde edecek. Ekibiyle ve buradaki arkadaşlarımızla birebir problemleri görüşerek Bakanlık kararıyla çözülebilecek problemleri ele alacağız. Türkiye’de 22 tane ıslahtan gelen OSB var. 9 tanesi bizden, 2 tanesi Edirne ve Kırklareli’nden olmak üzere toplamda 11 tane var. Geri kalanı Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmıştır. Burada Erdim Bey OSBÜK’ü temsil ediyor. Hakikatten ciddi bir mücadele veriyor. Bunula birlikte sanayicilerimiz de var. Bakanlıklar nezdinde mücadele verdiklerini biliyorum. Düzenlenen toplantının verimli geçmesini diliyorum” dedi.
Konuşmaların akabinde; Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Fahrettin Akçal’ın bölgemizdeki OSB’lerin ülkemizdeki durumu, Çorlu TSO Meclis Başkanı ve OSB Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Koordinatörü Erdim Noyan’ın bölgemizdeki OSB’lerin sorunları konularında sunum gerçekleştirdiler.
Saygılarımla,

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"