• DOLAR
  $3.725,4000
 • EURO
  $1,0830
 • ALTIN
  $61.607,4700
 • BIST
  1,1620
TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ GÜCÜNE GÜÇ KATMAYA DEVAM EDİYOR

ALTI YENİ BELEDİYE BİRLİĞE DÂHİL OLDU Trakya Belediyeler Birliği bölgede birliğe üye olan belediyelerin ve belediyeciliğin gelişmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürürken bir yandan da üye sayısını arttırmaya devam ediyor. Trakya Belediyeler Birliği’nin 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında, birliğe üyelik kararı alarak başvuruda bulunan İstanbul, Edirne ve Kırklareli illerinden 6 belediyenin üyelik […]

reklam"

ALTI YENİ BELEDİYE BİRLİĞE DÂHİL OLDU
Trakya Belediyeler Birliği bölgede birliğe üye olan belediyelerin ve belediyeciliğin gelişmesine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürürken bir yandan da üye sayısını arttırmaya devam ediyor.
Trakya Belediyeler Birliği’nin 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında, birliğe üyelik kararı alarak başvuruda bulunan İstanbul, Edirne ve Kırklareli illerinden 6 belediyenin üyelik başvuruları yapılan meclis toplantısıyla kabul edildi.
Nisan Ayındaki Toplantıda Yerlerini Alacaklar
İstanbul’dan Sarıyer Belediyesi, Edirne’den Uzunköprü, İpsala, Enez ve Küplü Belediyeleri ve Kırklareli’nden İnece Belediyesi kendi meclis toplantılarında aldıkları Trakya Belediyeler Birliği’ne üyelik kararlarının ardından Trakya Belediyeler Birliği meclisince üyeliklerinin kabulüyle resmen birliğe üye oldular.
Birliğe katılması onaylanan belediyelerin Nisan ayında ki meclis toplantısında yerlerini alacakları kaydedildi.
‘’Oldukça İvmelenmiş Bir Şekilde Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz’’
Trakya Belediyeler Birliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yapmış olduğu açıklamayla güçlerine güç kattıklarını belirterek, Birliğe üyelik kararı alan belediyeler adına memnuniyetini ifade etti.
Başkan Albayrak, “Yeni üye belediyelerimiz olan Sarıyer, Uzunköprü, İpsala, Enez, Küplü ve İnece Belediyelerimize öncelikle aramıza hoş geldiniz demek istiyorum. Belediye meclislerimiz almış oldukları kararlar ile bizleri fazlasıyla sevindirdiklerini içtenlikle belirmek isterim. Çalışmalarımızı bilinçli ve etkin biçimde yoğunlaştırdığımız ve işleyişimiz anlamında oldukça ivmelendiğimiz şu dönemde aramıza yeni katılan belediyelerimizle daha büyük işlere imza atmayı hedefliyoruz. Üye sayımızı çok daha yukarılara çekmek amacındayız. Belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize almış oldukları karar ve katılımları için teşekkürlerimi iletiyorum. Hem bölgemiz, hem de birliğimiz ve belediyelerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Birliğe Üye Sayısından Artış Sürecek
Trakya Belediyeler Birliği’nin yeni planlamalarla, Yerel Yönetimler ve Kent yönetimi, Bölgesel ve Sürdürülebilir Kalkınma, Ulusal ve Uluslararası İşbirlikleri ve Koordinasyon, Kültür ve Turizm Faaliyetleri, Eğitim Faaliyetleri, Sosyal Projeler gibi konularda belediyelere yönelik faaliyetlerini sürdürdüğü, birlik faaliyetlerinden faydalanabilmek adına birliğe üye belediye sayısında artışın süreceği ve yeni belediyelerinde birlik bünyesine dâhil olacakları bilgisine ulaşıldı.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"