• DOLAR
  $3.738,1100
 • EURO
  $1,0835
 • ALTIN
  $61.969,6700
 • BIST
  1,1615
NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çorlu Belediyesi 2021 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda Çorlu Belediye Başkan Vekili Adnan Kum başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 1 ek gündem maddesinin Meclis gündemine alınması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Nisan ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu: […]

reklam"

Çorlu Belediyesi 2021 yılı nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
Çorlu Belediyesi Düğün Salonu’nda Çorlu Belediye Başkan Vekili Adnan Kum başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce 1 ek gündem maddesinin Meclis gündemine alınması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
Nisan ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:
– Meclis 1. Başkan Vekili Hasan Toprak, 2. Başkan Vekili ise Kemal Ergin seçildi.
– Meclis kâtip üyeliklerine Oya Asıl Güney ve Vijdan Yılmaz asil üye seçilirken Adviye İşbuyuran ve Muhammet Emin Gülbaba yedek üyeliğe seçildi.
– Encümen üyeliklerine Turgay Kumlu, Oya Asıl Güney ve Engin Akın seçildi.
– İmar Komisyonu üyeliklerine Kemal Ergin, Cihan Kaygusuzoğlu, Bilgehan Çağlar, Mustafa Eryılmaz ve Vijdan Yılmaz oy birliğiyle seçildi.
– Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Öner Tekin, Değer Kara, Adviye İşbuyuran, İsmail Güleroğlu ve Ateş Akdere oy birliğiyle seçildi.
– İçişleri Komisyonu üyeliklerine Oya Asıl Güney, Fahri Sangdıç, Hatice Temel, Muhammet Emin Gülbaba ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.
– Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerine İsmail Akar, Mert Yılmaz, Hatice Temel, Bilgin İnceoğlu ve Medet Çağlayan Erel oy birliğiyle seçildi.
– Ulaşım Komisyonu üyeliklerine Sait Ali Küçük, Erdinç Özkan, Güner Çetin, Gökhan Tunalı ve Cüneyt Ergün oy birliğiyle seçildi.
– Çevre ve Sağlık Komisyonu üyeliklerine Muzaffer Birdal, Alev Türk, Bilun Karaevli Ertok, Nazmi Yamanoğlu ve Medet Çağlayan Erel oy birliğiyle seçildi.
– Kadın Dayanışma ve Destekleme Komisyonu üyeliklerine Bilun Karaevli Ertok, Adviye İşbuyuran ve Vijdan Yılmaz oy birliğiyle seçildi.
– Sosyal Etkinlikler ve STK’lar Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, İsmail Akar, Muzaffer Birdal, Şükrü Erhal ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.
– Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonu üyeliklerine Mert Yılmaz, Engin Akın, Kemal Ergin, Sıtkı Ercan ve Polat Türkoğlu oy birliğiyle seçildi.
– Denetim Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından okunarak Meclis’in bilgisine sunuldu.
– 2020 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.
– Çorlu İlçe Jandarma Komutanlığı’na tahsisi yapılan Yenice Mahallesi karakol hizmet binasının tahsis işleminin ortadan kaldırılması konusu oy birliği ile kabul edildi.
– Çorlu Kalesi için maddi ve teknik destek sağlanması hakkında Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’a protokol yapma yetkisi verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– 15-17 Yaş Yıldız Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
– Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
– Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
– Sosyal Yardımlar Yönetmeliğinin görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan İçişleri Komisyonu’nun aldığı yönetmelik kararı oy birliğiyle kabul edildi.
– Yağmur Suyu Toplama Deposu konusunun görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
– İçişleri Komisyonu ile Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nun birlikte hazırladığı Yaşayan Sokaklar projesine dair rapor oy birliği ile kabul edildi.
– Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporları Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından Meclis’e okundu ve tek tek oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.
– İmar planı değişiklik talepleri görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi.
– İmar Komisyonu raporları Meclis Üyesi Kemal Ergin tarafından Meclis’e okundu ve tek tek oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.
– Ek gündem maddesi olarak Meclis’e sunulan mahkeme kararı ile Meclis tarafından daha önce alınan kararın iptali oy birliğiyle kabul edildi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"