• DOLAR
  $3.499,3900
 • EURO
  $1,0815
 • ALTIN
  $48.408,0800
 • BIST
  1,1727
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

1 Mayıs Bugün insanca yaşam ve çalışma şartlarını sağlama kavgasının verildiği,emeğinhaklarının,barış ve özgürlük mücadelesinin sürdürüldüğü gün; bugün.1 Mayıs İşçi sınıfının uluslar arası birlik,dayanışma ve mücadele günüdür. Biz uzun yıllar boyunca 1 Mayısı hep birlikte alanlarda kutladık ancak geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1 Mayıs’ı Covid-19 salgının gölgesinde kutlamak zorunda kaldık. Bu yıl yine 1 […]

reklam"

1 Mayıs Bugün insanca yaşam ve çalışma şartlarını sağlama kavgasının verildiği,emeğinhaklarının,barış ve özgürlük mücadelesinin sürdürüldüğü gün; bugün.1 Mayıs İşçi sınıfının uluslar arası birlik,dayanışma ve mücadele günüdür. Biz uzun yıllar boyunca 1 Mayısı hep birlikte alanlarda kutladık ancak geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1 Mayıs’ı Covid-19 salgının gölgesinde kutlamak zorunda kaldık. Bu yıl yine 1 Mayıs’da dünyamızı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle alanlar boş kalacak belki tarihte ilkezalanlarda,caddelerdekutlayamıyoruz,kutlanmayacak .Ancak yaşanan bu büyük salgına ve boş alanlara rahmen biz emekçiler,çalışmaya,üretmeye devam ediyoruz.Temel mal ve üretimi için canlarımızı tehlikeye atarak çalışıyoruz.
Bu durum bize birkez daha gösterdiki dünyada en yüce değer emektir,emek olmassa üretim olmaz hayatta olmaz bügün alanlarda değiliz belki bu kezdetezgahlarımızın başından sosyal medya ve dijital platformlardan sesleniyoruz. Zor ekonomik koşullar altında alın teriyle,göz nuruyla ekmeklerini kazanmaya çalışan işçi kardeşlerime güvenli bir gelecek için mücadelenin,birliğin ve dayanışmanın en anlamlı ve en özel günü olan 1 Mayıs emeğin,barış,kardeşlik ve özgürlük getirmesini diliyorum.
Alın teri dökerek emek sarf ederek topluma değer katan türlü zorluklarla baş ederek hayata tutunmanın onurunu yaşayan tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs birlik,dayanışma ve mücadele günümüzü kutluyorum. Özgür ve barış dolu bir dünya için sağlıklı yarınlar dilerim.
Yaşasın 1 Mayıs yaşasın mücadelemiz.
GÜLTEKİN BOZAN
(TEKSİF) Çorlu Şube Başkanı

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"