• DOLAR
  $3.744,9000
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $61.820,5700
 • BIST
  1,1605
BAŞKAN YÜKSEL, “1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN”

BAŞKAN YÜKSEL, “1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yüksel mesajında ‘Bütün dünya işçilerinin birlik dayanışma ve mücadelesini simgeleyen aynı zamanda işçilerin hak ve çıkarlarını kazanma mücadelesinin içerisinde doğmuş 1 Mayıs günü, dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır‘ ifadelerine yer verdi. Belediye Başkanı Rasim Yüksel ayrıca ‘Dünyada ilk olarak Avustralya’nın […]

reklam"

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yüksel mesajında ‘Bütün dünya işçilerinin birlik dayanışma ve mücadelesini simgeleyen aynı zamanda işçilerin hak ve çıkarlarını kazanma mücadelesinin içerisinde doğmuş 1 Mayıs günü, dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır‘ ifadelerine yer verdi.
Belediye Başkanı Rasim Yüksel ayrıca ‘Dünyada ilk olarak Avustralya’nın Melbourne kentindeki işçilerin 1856 yılında günlük çalışma süresinin 8 saat olması için başlattıkları eylem mücadelesinin sonunda 1 Mayıs 1886’ da Amerika İşçi Sendikaları Konfederasyonu önderliğinde günde 12 saat olan çalışma süresinin 8 saate düşürülmesi işçi sınıfı haklarının küresel kimliğe dönüşmesine katkı sağlamıştır. Dünya genelinde bir çok ülke tarafından kutlanan ve resmi tatil olarak kabul edilen İşçi bayramı, ülkemizde ilk olarak 1923 yılında kutlanmaya başlandı. Türkiye’de 2429 sayılı ulusal bayram ve genel tatiller hakkındaki 2009 yılı kanununda yapılan değişiklik ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ülkemizde tatil edilmiştir. Türkiye’nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir gelişim olarak kaydedilen 1 Mayıs, ülkemizde emek bayramı adına yaraşır bir şekilde dostluk ve barış içerisinde geçeceğine inanıyorum.
Bu vesileyle tüm emekçilerimizin, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"