• DOLAR
  $3.491,2400
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $48.499,9900
 • BIST
  1,1727
Başkan Kadir Albayrak’ın Engelliler Haftası Mesajı

Başkan Kadir Albayrak’ın Engelliler Haftası Mesajı

ngelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla Birleşmiş Milletlerin aldığı karar doğrultusunda pek çok dünya ülkesi birlikte 10-16 Mayıs tarihlerini engelliler haftası olarak kutluyoruz. Engellilik hali sadece engellileri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren önemli bir konudur. Unutmamak gerekir ki her insan bir engelli adayıdır. Devletimizin, kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve gönüllü vatandaşlarımızın iş […]

reklam"

ngelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılık ve farkındalığın arttırılması amacıyla Birleşmiş Milletlerin aldığı karar doğrultusunda pek çok dünya ülkesi birlikte 10-16 Mayıs tarihlerini engelliler haftası olarak kutluyoruz.

Engellilik hali sadece engellileri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren önemli bir konudur. Unutmamak gerekir ki her insan bir engelli adayıdır.

Devletimizin, kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın ve gönüllü vatandaşlarımızın iş birliğiyle engellilerimizin temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanabilmelerine, yaşam standartlarının yükseltilmesine ve sosyal yaşama katılabilmelerine imkân sağlanması konusunda pek çok çalışma yapılmış ve önemli ilerlemeler sağlanmıştır. Toplumsal duyarlılığımızın güçlendiği ölçüde engellilerimizin yaşam koşullarını daha da iyileştirebiliriz.

Engelli bireylerimiz hayatın her alanında var olarak fırsat verildiğinde ne denli önemli başarılara imza atabildiklerini her geçen gün ortaya koymaktadırlar. Bu konuda bizlere düşen görev onların önündeki engelleri kaldırmak ve fırsat eşitliğini sağlamaktır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Engelliler Ha​ftası’nın, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik toplumsal duyarlılığı güçlendirmesini diliyor, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"