• DOLAR
  $4.231,0500
 • EURO
  $1,1358
 • ALTIN
  $65.005,3600
 • BIST
  1,1636
ÇORLU BELEDİYESİ BANDO VE KENT ORKESTRASI’NDAN A MİLLÎ TAKIM İÇİN MUHTEŞEM MARŞ

ÇORLU BELEDİYESİ BANDO VE KENT ORKESTRASI’NDAN A MİLLÎ TAKIM İÇİN MUHTEŞEM MARŞ

Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası, Euro 2020’de ülkemizi temsil edecek Türkiye A Millî Futbol Takımı için “Bizim Çocuklar” adlı bir marş besteledi. Sosyal medya hesaplarında hızla yayılmaya başlayan marş ve çekilen klip videosu izleyicilerden tam not aldı. Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası, tüm […]

reklam"

Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası, Euro 2020’de ülkemizi temsil edecek Türkiye A Millî Futbol Takımı için “Bizim Çocuklar” adlı bir marş besteledi. Sosyal medya hesaplarında hızla yayılmaya başlayan marş ve çekilen klip videosu izleyicilerden tam not aldı.
Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası, tüm dünyanın yakından takip ettiği, pandemi sebebiyle 2021 yılına ertelenen 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi gururla temsil edecek Türkiye A Millî Futbol Takımımız için şampiyona öncesinde muhteşem bir marş besteledi. Sözü ve müziği orkestrada yer alan Ömer İşler ve Doğuş Kop’a ait olan “Bizim Çocuklar” marşı, 10 Haziran 2021 günü Çorlu Belediyesi resmî sosyal medya hesaplarından yayınlandıktan sonra severek dinlenmeye ve hızla paylaşılmaya başlandı.
Klip Çekimleri Çorlu’da Yapıldı
“Bizim Çocuklar” klibinin çekimleri Çorlu Belediyesi Şehir Stadı, Çorlu Atatürk Evi ve Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirildi. Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası üyelerinin Millî Takım formalarını giyerek rol aldığı ve şarkı söylediği klibin çekimlerinde ayrıca Çorlu Belediyesi Şehir Turu Otobüsü ile de Çorlu’nun farklı cadde ve bulvarlarından da görüntüler yer alıyor. Klipte ayrıca A Millî Futbol Takımımızın geçmiş yıllarda katıldığı turnuvalardan ve coşku dolu maç görüntülerinden de ayrıntılar görülüyor.
“Bizim Çocuklar” Marşı Dinleyenlerden Tam Not Aldı
Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası tarafından bestelenen ve çalınarak söylenen “Bizim Çocuklar” marşının sözleri, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi gururla temsil edecek Türkiye A Millî Futbol Takımımız için destek mesajları içeriyor. Sözü ve müziği ile dinleyenleri hem duygulandıran hem de coşturan “Bizim Çocuklar” marşı, dinleyici ve izleyicilerden de tam not aldı. Klibin sosyal medyada paylaşılmasının ardından binlerce kişi Çorlu Belediyesi ile Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası’na tebrik ve övgü dolu mesajlar yağdırdı.
Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası’nın Türkiye A Millî Futbol Takımı için marş bestelemesinden dolayı gurur duyduklarını ifade eden Çorlulular, “Bizim Çocuklar” marşının profesyonelce yapılmış bir iş olduğunu ve Çorlu’muzun adının böyle güzel ulusal çapta projelerle duyurulmasından mutluluk duyduklarını vurguladılar.
Müzisyenlerimizden A Milli Takımımıza Başarı Dilekleri
Birbirinden yetenekli genç müzisyenlerden oluşan ve şefliğini Umut Kaplan’ın üstlendiği Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası’nda Eren Asker, Bora Doğu, Doğuş Kop, Kadir Yılmaz, Ayça Özenbaş, Burakcan Güneren ve Ömer İşler yer alıyor.
A Millî Takımımız için yaklaşık bir ay önce bir marş bestelemeye karar verdiklerini ifade eden orkestra şefi ve solisti Umut Kaplan, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan A Millî Futbol Takımımız için heyecan duyduklarını ve bu sebeple sözü ve müziği kendilerine ait “Bizim Çocuklar” adlı marş için bir ay boyunca çalıştıklarını anlatarak Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası olarak A Millî Takımımıza gönülden başarı dilediklerini söyledi.
Başkan Sarıkurt: “Genç Müzisyenlerimizle Gurur Duydum”
Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası’nın müziğe ve müzisyenlere destek vermek, sanatsever Çorlu halkına iyi duygular hissettirebilmek adına kurulduğunu ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt açıklamasında; “Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestramız, A Millî Takımımız için şahane bir işe imza attı. Genç müzisyenlerimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum, onlarla gurur duyuyorum… Bu marşla kutlama yapacağımız günlerin hayali ile 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Millî Futbol Takımımıza gönülden başarılar diliyorum…” sözlerine yer verdi.
Marşın Sözleri ve Müziği Dikkat Çekiyor
Millî Takım için seçilen “Bizim Çocuklar” resmî etiketi (#bizimçocuklar) ile aynı adı taşıyan, Çorlu Belediyesi Bando ve Kent Orkestrası tarafından yazılıp bestelenen ve söylenen “Bizim Çocuklar” marşının sözlerinin tamamı ise şöyle:
Gecenin sisi stadın ışıklarında
Avrupa yollarında o eski ruhla
Akan terin bazen kan olmuş formanda
Bayrağındaki kırmızının onuruyla

Ne zaman yalnız hissetsen bak kalbinin üstüne
Ay yıldızında saklıyız, gönlümüz hep seninle
Biz bitti demeden bitmez, kaldır kupayı göklere
Her zaman yanındayız Türkiye

Haydi şimdi Türkiye çıksın sokaklara
80 milyon tek yürek, canlar size feda
Yeni bir destan yazacak bizim çocuklar
Çılgın Türkler geliyor, kork bizden Avrupa

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"