• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BÜTÇEYE DEV KATKI

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BÜTÇEYE DEV KATKI

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2021 yılının ilk 6 ayında bütçede yaklaşık olarak 3 milyon Türk Lirası katkı ve tasarruf sağlandı. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin, yılın ilk 6 ayında gerçekleştirilen gelir getirici çalışmalar ve tasarruf önlemleri neticesinde belediye bütçesine katkı sunmaya devam ettiklerini ifade […]

reklam"

Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2021 yılının ilk 6 ayında bütçede yaklaşık olarak 3 milyon Türk Lirası katkı ve tasarruf sağlandı.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Güner Çetin, yılın ilk 6 ayında gerçekleştirilen gelir getirici çalışmalar ve tasarruf önlemleri neticesinde belediye bütçesine katkı sunmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Hazırlamış olduğumuz projeleri ve yapmış olduğumuz planlamaları birer birer hayata geçiriyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek olan proje ve planlamalarımız kapsamında ilk 6 ayda moloz, tekstil atıkları, ambalaj atıkları, geri dönüşüm ve diğer işlemler karşılığında yaklaşık olarak 2 milyon Türk Lirası gelir elde ettik.
Yine geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da eskiyen ve yıpranan çöp konteynerlerimizi şantiyemizde yenileyerek büyük öçlüde tasarruf elde ediyoruz. İlk 6 ayda 886 adet çöp konteyneri ile 152 adet bahçe tipi çöp kovasını yenileyerek yeniden kullanıma sunduk.
Bu malzemeleri çöp konteyneri ve çöp kovalarını yenilemiş olsaydık 1 milyon 140 bin Türk Lirası harcamış olacaktık. Ancak ekiplerimiz malzemeleri kendi atölyemizde yenileyerek bunu sadece 85 bin Türk Lirası’na mal ettiler. Bu yenilemenin karşılığında 1 milyon 315 bin Türk Lirası belediyemizin kasasında kalmış oldu. Geçtiğimiz yıl da konteyner ve çöp kovlarımızın değişiminden dolayı yaklaşık olarak 1 milyon 950 bin Türk Lirası tasarruf sağlamıştık.
Göreve gelmeden önce de söylediğimiz gibi halkımızın her kuruşunu doğru bir şekilde kullanmaya ve görevimizi layıkıyla yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzdeki dönemlerde bahse konu çalışmaların karşılığında gelirlerimizin ve aldığımız tedbirler kapsamında sağladığımız tasarrufların daha da artacağını düşünüyoruz.” dedi.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"