• DOLAR
  $3.491,2400
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $48.499,9900
 • BIST
  1,1727
Gündöndüler Ergene’yi Sarıya Boyadı

Gündöndüler Ergene’yi Sarıya Boyadı

Ayçiçeği üretiminde Türkiye’nin ilk sırasında yer alan Tekirdağ’da halk arasında gündöndü olarak da anılan ayçiçeği tarlaları kenti adeta sarıya boyadı. Tekirdağ genelinde en çok ayçiçeği dikimi ve üretimi yapılan ilçelerden biri olan Ergene’de de ortaya renkli görüntüler çıktı. Türkiye’nin ayçiçeği ambarı konumunda bulunan Tekirdağ’da ayçiçeği bitkilerinin açmasıyla tarlalar sarıya boyanmaya başladı. Tekirdağ’da tarlaları sarıya boyayan […]

reklam"

Ayçiçeği üretiminde Türkiye’nin ilk sırasında yer alan Tekirdağ’da halk arasında gündöndü olarak da anılan ayçiçeği tarlaları kenti adeta sarıya boyadı. Tekirdağ genelinde en çok ayçiçeği dikimi ve üretimi yapılan ilçelerden biri olan Ergene’de de ortaya renkli görüntüler çıktı.

Türkiye’nin ayçiçeği ambarı konumunda bulunan Tekirdağ’da ayçiçeği bitkilerinin açmasıyla tarlalar sarıya boyanmaya başladı. Tekirdağ’da tarlaları sarıya boyayan kanola bitkisinin hasadından sonra bu sefer de ayçiçeği tarlaları doğayı sarıya boyuyor.  Kanoladan sonra Tekirdağ ve Ergene’yi sarıya boyanan ayçiçeği tarlaları sayesinde vatandaşlar bu yıl adeta sarı renge doydu.

Vatandaşlar İçin Doğal Stüdyo

Ergene’yi sarıya boyayan ve havadan da görüntülenen ayçiçeği tarlaları fotoğraf meraklıları için de adeta doğal bir stüdyoya döndü. Yeni evlenen çiftler düğün fotoğrafları arasına ayçiçeği tarlasında çekilmiş bir fotoğrafı mutlaka eklerken vatandaşlar da yol boyu görsel şölen oluşturan ayçiçeği tarlalarında fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor.

Tekirdağ ayçiçeği üretiminde 200 bin tonu aşkın rekolte ile Türkiye genelinde ilk sırayı alırken Tekirdağ’ı sırasıyla Edirne, Adana, Kırklareli ve Konya izliyor. Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinin yer aldığı Trakya bölgesi Türkiye’deki ayçiçeği üretiminin yüzde 40’ından fazlasını oluşturuyor. Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde ayçiçeği üretimi yapılırken Ergene’de her yıl yaklaşık 15 bin ton ayçiçeği üretimi yapılıyor.

DCIM100MEDIADJI_0142.JPG
DCIM100MEDIADJI_0168.JPG

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"