• DOLAR
  $3.491,2400
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $48.499,9900
 • BIST
  1,1727
BAŞKAN ÇOLPAN’DAN YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

BAŞKAN ÇOLPAN’DAN YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, site ve apartman yöneticileri ile müteahhitlerden gelen talep ve sorular doğrultusunda, kentimizin belirli bölgelerinde uygulanmakta olan yer altı çöp konteynerleri hizmeti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kentte çevre ve halk sağlığını koruyabilmek, daha çağdaş ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmek için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yer altı çöp konteynerlerinin sayısını artırmaya […]

reklam"

Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, site ve apartman yöneticileri ile müteahhitlerden gelen talep ve sorular doğrultusunda, kentimizin belirli bölgelerinde uygulanmakta olan yer altı çöp konteynerleri hizmeti ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Kentte çevre ve halk sağlığını koruyabilmek, daha çağdaş ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilmek için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yer altı çöp konteynerlerinin sayısını artırmaya çalıştıklarını ancak her sokak ya da caddede uygulanabilir olmadığını ifade eden Başkan Yardımcısı Çolpan, bu uygulamanın belirli kural ve yönetmeliklere tabi olduğunu hatırlatarak konuyla ilgili kafa karışıklığının giderilebilmesi adına açıklamalarda bulundu: “İlçemiz sınırlarında yer altı çöp konteyerleri 01/03/2017 tarihli ve 2017/72 sayılı meclis kararına istinaden yapılmaktadır. Yer altı çöp konteynerleri ile ilgili karar, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün teknik raporları doğrultusunda görüşülmüş olup kentimizin özellikle büyük sitelerinde de çöp toplama işleminin daha düzenli olabilmesi adına verilmiştir.
Yer altı çöp koyteynerlerinin ebatları İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından ruhsat aşamasında “Çöp Toplama ve Depolama Sistemi Teknik Şartnamesi”ne uygun olarak (1.70×2.60 m ve 2200 lt) vaziyet planında gerekli yerlerin ayrılması sağlanmaktadır.
Yer altı çöp koyteynerleri çöp toplama işleminin daha pratik olabilmesi için bahçe sınırları içinde fakat bahçe duvarları dışında ve inşaat ruhsat sahibi tarafından yapılması gerekmektedir. Ayrıca çöp konteyner adedi daire sayısına göre değişmekte olup meclis kararında bu bilgiler mevcuttur.
Yer altı çöp konteynerleri iskân aşamasında Yapı Kontrol Müdürlüğü tarafından kontrol edilip konteynerlerin yapılmış ve kullanılabilir olması şartı aranmaktadır. Yer altı çöp konteynerleri sisteminin bakım ve onarım işlemleri site yönetimine ait olup içerisine yerleştirilen yer altı çöp konteynerlerinin sorumluluğu Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne aittir.
Yer altı çöp konteyner uygulaması şu an Çorlu’muzda aktif bir şekilde uygulanmakta olup bu konteynerlersite içinde müteahhitler tarafından yapılmaktadır. Ana arterlerde, caddelerde ise yer altı çöp konteynerleri Çorlu Belediyesi tarafından yapılmaktadır.”

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"