• DOLAR
  $3.744,9000
 • EURO
  $1,0866
 • ALTIN
  $61.820,5700
 • BIST
  1,1605
TED ÇORLU KOLEJİ AÇILDI

TED ÇORLU KOLEJİ AÇILDI

Çorlu’da geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilen TED Çorlu Koleji’nin açılışı gerçekleştirildi. 41. okulunu Çorlu’ya kazandıran Çorlu TED Koleji’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. 2021 yılı Ocak ayında yapılan protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında açılışı yapılan okulun törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TED Çorlu Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı, TED […]

reklam"
Çorlu’da geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilen TED Çorlu Koleji’nin açılışı gerçekleştirildi.
41. okulunu Çorlu’ya kazandıran Çorlu TED Koleji’nin resmi açılış töreni gerçekleştirildi. 2021 yılı Ocak ayında yapılan protokol ile hayata geçirilen proje kapsamında açılışı yapılan okulun törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TED Çorlu Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı, TED Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim-Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediyesi Başkanı Ahmet Sarıkurt, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever, Meclis Üyeleri, öğrenci velileri ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Çorlu TED Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Daynıklı, “Uzun zamandır hayalini kurduğumuz okulumuzun açılışını yapmaktan gurur duyuyoruz. Ben Bu okulun hizmete açılmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 2020 yılında yaptığımız anlaşma bugün hayata geçirildi. TED’in 41. meşalesi olarak hep birlikte yeni bir yola çıkmanın heyecanını paylaşıyoruz.” dedi.
‘DÜNYADA OKULLARI EN UZUN KAPATAN MAALESEF 2. ÜLKEYİZ’
TED Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim-Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Selçuk Pehlivanoğlu, yaptığı konuşmada “93 yıl önce bu güzel vatan Türk Eğitim Derneği etrafında kurumumuzu kurdu ve çok önemli misyonlar yüklemiş. Birinci misyon; ülkenin her yerinde yabancı dilde eğitim veren, ‘Benim evlatlarımı başka misyoner okullarına muhtaç etmeyecek milli okullar açın!’ 1920’lerde Türkiye’de 18 adet ülkemize ait lise var, 500’ün üzerinde misyoner lise. Biz Allah’a şükürler olsun ki Türkiye’nin her yerine okullarımızla yayılıyoruz. İkincisi; demişler ki imkanı olmayan çocuklara imkanlar sunun. Çünkü sokakta simit satan çocuğun gözündeki pırıltı benim evladımın gözündeki pırıltıyla adaletli bir yakınlıkta olmazsa bu güzel vatanda yaşayamayız. Bunun için ‘Burslar verin.’ demişler. Biz bugün yaklaşık dernek olarak ilkokuldan ve lisede okuyan öğrencilerimize 15 milyon TL ile hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu çocuklarımızın yüzde 40’ı tıp, yüzde 35’i mühendislik kazanarak dünyanın her yerine gidiyorlar. Ulusal kanal ve televizyonlarda ben bunu sürekli dile getiriyorum. Benim rahmetli babam Rize’nin Fındıklı ilçesinden gelip Ankara’da Kızılay Şefkat Yurdu’nda kalmasa ben bugün burada değildim. Kendimiz için yaşamak değil, milletimiz için yaşamak mecburiyetindeyiz. TED olarak Soma’daki çocuklarımıza sahip çıkıyoruz, depremden etkilenen, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştum sel ve yangın felaketinden etkilenen çocuklarımıza dernek olarak sahip çıkıyoruz. Biz TED olarak ne benim babamın malının kuruluşu ne de holdingin kuruluşuyuz. Biz milletin öz kuruluşlarından biriyiz. Üçüncüsü ise eğitime yön verme. Bizim ülkemizden en büyük sosyal adaletsizlik maalesef eğitimde. Parası olan ile olmayanın eğitim süreçlerinin farklı olduğu biz zaman süreci geçiriyoruz. Biz TED olarak bu ülkenin sınav baronları ile yıllarca mücadele ediyoruz. Hatta onun ile ilgili seyredenleriniz vardır. Sınav filminde Okan Bayülgen’in oynadığı film benle başlıyor. Hiç kimse dershaneleri ağzına alamazken biz bu ülkede kampanyalar yaptık. Çünkü bu ülkeye esas olan okuldur. Okulu baş tacı etmezseniz ülkenin geleceğinden bahsedemezsiniz. 21. yüzyılda yaşıyoruz ve 21. yüzyılda hiçbir savaş silahla değil, beyinle yapılıyor. 21. yüzyılda tabi ki onurla taşıyacağımız geçmişimiz onur madalyamızdır. Artık dünyanın ritminin değiştiğini sakın unutmayalım. TED olarak düşünce kuruluşumuz ile tarafsız eğitime yön vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Mesele para değil, sistemdir. Bu sistemi Covid sürecinde gördük. Dünyada okulları en uzun kapatan maalesef 2. ülkeyiz. Fransa’da sokağa çıkma yasağı varken okullar açıktı maalesef biz kapattık. O dönemki bakan arkadaşımız ile maalesef ikna edemedik birçok şeyi. Şunu unuttuk evet turiste ve kaynağa ihtiyaç var, çark dönecek ama geleceğe de ihtiyaç var. Umuyorum ki evlatlarımızın bu kaybını toparlayabiliriz. İşimiz kolay değil. Okul sokaktan daha güvenli.” diye konuştu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"