• DOLAR
  $1.778,23
 • EURO
  $0,3809
 • ALTIN
  $23.861,67
 • BIST
  1,0196
Ekiplerimiz Yoğun Mesai Harcıyor

Ekiplerimiz Yoğun Mesai Harcıyor

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2021 yılının ilk 8 ayında 18 mahalle ile bu mahallelerde yer alan 291 cadde ve sokakta yol açma, kilit taşı, sathi kaplama, 352 cadde ve sokakta ise asfalt serimi gerçekleştirdi. Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili olarak açıklamada bulundu. […]

reklam"

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 2021 yılının ilk 8 ayında 18 mahalle ile bu mahallelerde yer alan 291 cadde ve sokakta yol açma, kilit taşı, sathi kaplama, 352 cadde ve sokakta ise asfalt serimi gerçekleştirdi.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Veysel Tunçcan, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2021 yılında gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Başkan Yardımcısı Tunçcan yol çalışmalarının temelini oluşturan yol açma çalışmaları kapsamında muhtelif mahallelerde temel ve alt temel çalışmalarının kent genelinde yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

“Çalışmalar Gece Gündüz Devam Ediyor”

Başkan Yardımcısı Tunçcan açıklamasında, “Çorlu’muzun muhtelif noktalarında yeni yol çalışmalarının yanı sıra mevcut yollarda altyapı kuruluşları tarafından yürütülen çalışmalar ve zamanla çeşitli nedenlerle bozulan yollar için ekiplerimiz faaliyetlerini gece gündüz yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Temel ve alt temel çalışmaları kapsamında ekiplerimiz tarafından 277 cadde ve sokakta yol açma ve iyileştirme çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalar sırasında 25 bin ton dolgu kayası, 32 bin ton tüvenan ve 62 bin ton balast kullandık. Yine 14 cadde ve sokakta yürütülen 90 bin metrekarelik alanda sathi kaplama yaptık ve bu çalışmalar sırasında 40 bin ton balast ile 36 bin ton tüvenan malzeme serimi ile yol iyileştirme çalışması gerçekleştirdik.” dedi.

“Hedeflerimizi Yükseltiyoruz”

Şu ana kadar yürütülen ve 90 bin metrekare ulaşan sathi kaplama çalışmalarını 2021 sezonu sonunda 150 bin metrekareye yükseltmek istediklerini belirten Başkan Yardımcısı Tunçcan, “Yol açma, sathi kaplama ve yol iyileştirme çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokakların yanı sıra yenileme çalışmaları kapsamında 352 cadde ve sokakta asfalt serimi gerçekleştirdik. 48 bin metrekare alanda yapılan asfalt serimi 32 bin tona ulaştı. Hazırlıklarını tamamladığımız yollarda asfalt serimlerine devam ediyoruz. Yıl sonuna kadar bu rakamı 60 bin tona yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kilit taşı ekiplerimiz tarafından 14 cadde ve sokakta kilit taşı ve kaldırım çalışmaları sürüyor. Şu ana kadar yaklaşık olarak 24 bin m²-mtül kilit taşı serimi gerçekleştirildi. Ekiplerimizin yoğun mesaisi ile bu rakamı 180 bin m²-mtül’e ulaştırmak istiyoruz.

“Çalışma Planımızı Sürekli Güncelliyoruz”

İhtiyaçlar ve acil durumlar nedeniyle çalışma planlarımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak yol ve kaldırımları halkımızın hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

reklam"
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam"