• DOLAR
  $1.960,00
 • EURO
  $0,4085
 • ALTIN
  $29.238,6
 • BIST
  1,0506

Çorlu Vatan Hastanesi 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı

Özel Çorlu Vatan Hastanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Çorlu’da hizmet veren Özel Çorlu Vatan Hastanesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile basın mensupları ile bir araya geldi. Vatan Hastanesi Genel Müdürü Soner Erkan’ın hastanenin 2021 yılı verilerini basın mensuplarıyla paylaştı. Özel Çorlu Vatan Hastanesi’nin hedeflerini anlattı. Sağlık Turizmine önem verdiklerini belirten Erkan, bunun için dernek kurduklarını belirtti.
200 BİN AYAKTA HASTA MUAYENESİ YAPTIK
Vatan Hastanesi Genel Müdürü Soner Erkan yaptığı açıklamada: “2021 yılında 200 bin ayakta hasta muayenesi yapmışız, 9 binin üzerinde ameliyat yapmışız, bunlar orta ve büyük ölçekli ameliyatlar, yaklaşık 2 bin bebeğimizi Vatan Hastanesi’nde dünyaya geldi. Bu sayılarla artık Vatan Hastanesi’nin kurumsallaşma sürecini büyüme vizyonunu birazcık daha farklı bir çıtaya taşıması gerektiğini bizlerde en az sizler kadar çok iyi görüyor ve hazırlığını yapıyoruz. Büyümeyi arzu ediyoruz, çok iyi düşüncelerimiz ve programlarımız var sağlık hizmetlerinin sunumu anlamında. 2018 yılından bu yana devam eden ekonomik buhran biraz daha kendini hissettirmeye başladı” dedi.


SAĞLIK TURİZM DERNEĞİ KURULDU
Sağlık kuruluşları olarak sağlık hizmeti ihraç ediyoruz, kurumsal olarak 2019 yılında hastanemizde başlattık. Özellikle hastane içi envanterimizi belli dillerde tercüme ettik, bir departman oluşturduk. Uluslararası sağlık hizmetleri departmanı ve sağlık turizmi konusunda çalışmalara başlamıştık. İşte biz bunun meyvelerini Vatan Hastanesi olarak toplamaya başladık. Bu bizim adımıza ve şehrimiz adına kıymetli bir değer. Özellikle Bulgaristan’dan hemen her gün bir hastayı ameliyat eden bir hastane haline geldi. Bu işi çok ciddiye alıyoruz. Bir dernek kurduk, Sağlık Turizm Derneği hem il sağlık müdürlüğümüzün hem Trakya Kalkınma Ajansının hem de şehirdeki tüm özel hastanelerin ve diş hastanelerinin dahil olduğu bir dernek kurduk. Çalışmalarımızı ortak yürütüyoruz, bu Çorlu ve Tekirdağ adına büyük bir kazanım olarak görüyoruz” dedi.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM