• DOLAR
  $2.544,9900
 • EURO
  $0,7251
 • ALTIN
  $39.642,2200
 • BIST
  1,1864

TEKİRDAĞ’IN SU İHTİYACINI ÇÖZECEK İNECİK BARAJLARI İÇİN İHALEYE ÇIKILIYOR

Tekirdağ İl Merkezinin ve çevre ilçelerin ihtiyacı olan içme suyu meselesinin çözümüne yönelik, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılması planlanan İnecik-1 ve İnecik-2 Barajlarının ihalelerinin yapılacağı duyuruldu.

ÇED Raporları olumlu sonuçlanan barajlar için en kısa sürede ihaleye çıkılarak, hızla yapımına başlanacak. Böylelikle yaklaşık 2050 yılına kadar Tekirdağ’ın su sorunlarının çözümüne yönelik önemli bir adım atılmış olacak.

Tekirdağ’ın bereketli toprakları su ile kavuşacak

Yapılacak barajlar, yalnızca içme suyu ihtiyacını karşılamadadeğil, ayrıca tarımsal sulama için de kullanılacak. Verimli toprakların baraj suyu ile buluşması, Tekirdağ’ın tarımsal üretim kapasitesine de önemli ölçüde olumlu etki edecek.

Yapılması planlanan barajlarla yılda 871 hektar alan sulanabilecek ve 12 milyon metreküp içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak.

Mestan Özcan: “Barajlar Şehrimiz ekonomisine büyük katkılar sunacak”

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, şunları kaydetti;

“Öncelikle ihale sürecine gelinen barajlarımızın Tekirdağ’ımız için hayırlı olmasını diliyorum. Başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli olmak üzere, bu işte emeği geçen herkese şahsım ve bütün vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.

İnecik Barajları ile şehrimizin uzun vadeli su ihtiyaçları büyük oranda karşılanacak İnşallah. Bunun yanında tarımsal sulama anlamında da barajlarımızdan etkin bir şekilde yararlanacağız. Hem şehrimizin içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak hem de tarımsal ekonomimize büyük katkılar sağlanacak. Tekrardan bütün Tekirdağlı hemşehrilerim için hayırlı olmasını diliyorum. ”

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM